Доступність посилання

ТОП новини

Американський політолог Збіґнєв Бжезінський про політику Росії у Чечні та перспективу розширення НАТО


Американський політолог Збіґнєв Бжезінський про політику Росії у Чечні та перспективу розширення НАТО

Прага, 24 жовтня 2001 року - Відомий американський політолог Збіґнєв Бжезінський в інтерв’ю російській «Нєзавісімой газєтє» висловив сумнів у тому, що з огляду на нинішню антитерористичну кампанію у світі, Росія «матиме вільні руки», щодо своїх дій у Чечні. Збіґнєв Бжезінський також сумнівається, що російська влада зможе перешкодити планам нового розширення НАТО.

«Дії Росії у Чечні у деяких аспектах, можливо і спрямовані проти тероризму, але навіть у цьому випадку Росії потрібно звернути увагу на те, як Британія веде себе у Північній Ірландії, маючи справу з тероризмом. Британія не перетворила Белфаст на руїни і не вбила 30-40 тисяч осіб цивільного населення», - зауважив колишній помічник американського президента Джіммі Картера, відомий політолог Збіґнєв Бжезінський.

«Більше того, - наголосив він, можливо, варто зауважити, що Франція в кінці кінців визнала, що алжирці не є французами і припинила війну з ними шляхом політичного врегулювання».

А щодо критики з боку представників Росії стосовно намірів НАТО провести нове розширення, то Збіґнєв Бежезінський зазначив: «Розширення НАТО… не спрямоване проти Росії, це частина процесу творення значно стабільнішої Європи. Зокрема, Росія повинна розуміти побоювання країн Балтики в світлі того, що вони пережили після 1940 року. Більше того, балтійським країнам не додала впевненості офіційна заява російського МЗС про те, що в 1940 році вони вступили до СРСР, нібито, добровільно і відповідно до міжнародного права».

А стосовно критики Росії, щодо наміру Сполучених Штатів вийти із Договору з протиракетної оборони, американський політолог Бжезінський зауважив: «я сподіваюся, що російсько-американські дискусії призведуть до взаємного розуміння щодо необхідності модернізувати декотрі стратегічні угоди, котрі були підписані між Сполученими Штатами і СРСР в 1970-ті роки».

В інтерв’ю, що його в нинішньому числі опублікувала російська «Нєзавісімая ґазєта», відомий американський політолог також зауважив, що він «виклюючає можливість повернення до холодної війни, оскільки це не в інтересах Росії і Сполучених Штатів». За словами Збіґнєва Бжезінського, «в керівництві двох країн достатньо тверезомислячих людей для того, аби таке повернення (до холодної війни) стало неможливим».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG