Доступність посилання

ТОП новини

Візит делегації Світового банку в Одесу


Візит делегації Світового банку в Одесу

Одеса, 25 жовтня 2001 - В рамках всеукраїнської презентації результатів дворічних досліджень фінансової структури України, які проводили експерти Світового банку, в Одесі проведено зустрічі представників цієї авторитетної міжнародної організації з керівництвом області, провідними фахівцями регіональних банківських закладів та з регіональними журналістами.

Одноденне перебування в Одесі експерти Світового банку розпочали з відвідин обласної держадміністрації. Саме керівники Одещини першими почули результати дворічних досліджень фінансової структури України, яке провели фахівці Світового банку, та ознайомилися з усією серією рекомендацій з покращення фінансового сектору України.

Одеська область, як один з найбільше економічно розвинутих та інвестиційно привабливих регіонів України, окремо вивчався експертами цієї міжнародної структури.

Однак, данні з основних показників так званого економічного паспорту області, покладені в основу досліджень, застаріли і вже не відповідають дійсності. Про це повідомив гостям перший заступник Голови Одеської облдержадміністрації Микола Тендюк. Для більш докладної презентації фінансово-економічної ситуації в Одеській області у поточному році Микола Тендюк детально розповів експертам про великі міжнародні проекти які реалізуються на території області. Реальну допомогу у реалізації цих проектів може надати і Світовий банк.

“Цього року значно посилилося кредитування сільського господарства. І повинен сказати, що кошти виробниками повертаються у банківську систему. Тобто, я думаю, що ми на шляху становлення, але маємо продовжити роботу і співпрацювати з позичальниками кредитів на цивілізованій основі. Тоді буде можливість говорити про реальне залучення внутрішнього інвестора для розвитку виробництва в Одеській області” – наголосив Микола Тендюк.

З деякими висновками представленого дослідження представники обласної влади та банківських установ регіону погодилися. Наприклад з тим, що банки регіону мають проводити подальшу роботу зі зменшення процентної ставки кредиту. Доречі, за підсумками поточного року відчуваються позитивні тенденції у цьому напрямку. На десять відсотків вже зменшено згаданий показник і він складає мінімальну в Україні ставку – 30 відсотків.

Ця цифра, зрозуміло, далека від визнаних у Європі 12 – 10 відсоткових ставок кредиту, але, як відзначили представники Одеської області, українська банківська структура працює у зовсім іншій економічній та правовій площині.

Експерти Світового банку провели також зустріч з представниками фінансових кіл регіону, студентами економічного університету і представниками засобів масової інформації. Всім хто бажав було вручено роздруковані найбільш важливі пункти дослідження.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG