Доступність посилання

ТОП новини

Нове слухання у справі екс-прем’ера України Павла Лазаренка й перше клопотання про встановлення дати початку судового процесу


Нове слухання у справі екс-прем’ера України Павла Лазаренка й перше клопотання про встановлення дати початку судового процесу

Вашінгтон, 25 жовтня 2001 - У п’ятницю 26-го жовтня у каліфорнійському суді відбудеться чергове слухання у справі колишьного прем’єр-міністра України народного депутата Павла Лазаренка. Серед іншого буде вперше обговоренно питання визначення дати початку судового процесу.

На порядку денному слухань судді Мартіна Дженкінса, який розглядає кримінальну справу “CR00-0284 – Сполучені Штати проти Павла Лазаренка” визначено розглянути три питання. Захисники інтересів колишьного прем’єр-міністра, народного депутата України Павла Лазаренка у п’ятницю 26-го жовтня мають намір подати нове “клопотання про припинення поноволеного (тобто 3-ого з черги) акту обвинувачення”, йдеться про вердикт великого жюрі про притягнення до карної відповідальності і передачу справи Лазаренка в суд. Друге клопотання адвокатів Павла Лазаренка стосується “вилучення доказів про засудження його закордоном” тобто у Швейцарії.

Прокурори Сполучених Штатів, це здається вперше, вносять “клопотання про визначення дати початку судового процесу”. Згідно з документами, котрі отримало Радіо Свобода, американські прокурори у визначеному порядку внесли відповідь на клопотання захисників інтересів Павла Лазаренка – з аргументами яких не погоджуються. Позивачі вважають недостойними правової уваги клопотання Павла Лазаренка, щоб виключити із процесу у Сполучених Штатах докази й документи про його засудження у Швейцарії за звинуваченням у відмиванні грошей. Серед іншого адвокати Лазаренка твердять, що він визнав себе винним під певним тиском, мовляв побоюючись мнимої можливості його екстрадиції в Україну. Американські прокурори наводять низку документів про те, що увесь процес перговорів й домовленостей у швейцарській справі пройшов за повноцінної участі й згоди Лазаренка й його чотирьох адвокатів. Не прийнято позивачами також агрументи про мовляв те, що в той час Лазаренко погано почувався та що йому мовляв загрожувала видача із Швейцарії українським властям. Вважаючи важливими для процесу документи й заяви під присягою у швейцарській справі, американські прокурори вказують на те, що Лазаренка звинувачено: 1- у змові відмивання грошей у Сполучених Штатах, 2 - що ті гроші були отримані незаконно – вимаганням, 3 - йдеться про обман за допомогою електронних засобів та привласнення незаконним шляхом вкраденої власності. До якого рішення дійде суддя Мартін Дженкінс вважко сказати, проте можна припускати, що 26 жовтня стане важливим етапом для Павла Лазаренка, який від 18 лютого 1999-го року перебуває в американському федеральному ув’язнені.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG