Доступність посилання

ТОП новини

Міжконфесійна рада Криму вимагає заборонити Хелловін


Міжконфесійна рада Криму вимагає заборонити Хелловін

Симферополь, 30 жовтня 2001 - Міжконфесійна Рада Криму у вівторок закликала кримчан і кримську владу відмовитися від святкування Хелловіну – свята, яке стало народним в англомовних країнах і набирає популярності в Україні.

Хелловін, який відзначатиметься завтра, Міжконфесійна рада Криму, очолювана Митрополитом Кримським УПЦ Московської Патріархії Лазарем, назвала “антихристиянським святом” та “однією з форм сатанинського шабашу”.

У заяві, поширеній в Симферополі у вівторок, Міжконфесійна рада закликала міністерства освіти України і Кримської автономії заборонити святкування Хелловіну в дошкільних, середніх і вищих учбових закладах Криму, а правоохоронні органи – “вжити заходів із забезпечення правопорядку” на християнських кладовищах півострова. За словами авторів заяви, у цей час можуть відбуватися сатанинські акції вандалізму та осквернення могил, про що, начебто, свідчить досвід минулих років.

У документі наголошується, що це свято останнім часом отримало значне поширення в Криму. Зокрема, в рамках знайомства з традиціями Великобританії і США, воно відзначається у багатьох навчальних закладах автономії. На думку членів Міжконфесійної ради, Хелловін, попри його “розважальну” транформацію не втратив свого антихристиянського згубного змісту, а тому – йому не місце в Криму. Натомість Міжконфесійна рада рекомендує органам влади автономії, цитую: “акцентувати навчально-виховну і позакласну роботу в школах на вивченні і пропаганді таких державних свят України, як Різдво, Великдень і Трійця”, кінець цитати.

В Кримській Єпархії УПЦ Московської Патріархії відмовилися коментувати це звернення, відсилаючи до його тексту. Втім, як і в Духовному управлінні мусульман Криму. Правда, там пояснили, що Муфтіят ще торік вийшов з Міжконфесійної ради Криму на знак протесту проти утисків мусульман. А тому цій раді слід займатися не вигнанням іноземного свята, популярного серед молоді, а налагодженням міжконфесійного діалогу в регіоні.

В Міністерстві освіти Криму теж здивовані цією заявою, бо жодних офіційних святкувань Хелловіна в кримських школах не проводиться. Та хай там як, а поки що це звернення Міжконфесійної ради виглядає як її спроба нагадати про своє існування.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG