Доступність посилання

ТОП новини

Антитерористична коаліція


Антитерористична коаліція

Прага, 5 листопада 2001 – Антитерористична кампанія і воєнна акція в Афганістані продовжують залишатися у центрі уваги західних оглядачів. Коментатори наголошують на політичних змінах у взаєминах між членами антитерористичної коаліції і на проблемах, які постають в перебігу нинішньої антитерористичної кампанії.

Коментуючи перебіг антитерористичної кампанії, британська газета «Файненшл таймс» зазначає, що, попри брак помітного прогресу у воєнній акції США в Афганістані, помітних успіхів вдалося досягти в інших ділянках кампанії, зокрема в переговорах США з Москвою у справі ядерного роззброєння і програми протиракетної оборони США. Обидві сторони наближаються до підписання угоди про скорочення ядерних арсеналів на дві третини. Росія, веде далі «Файненшл таймс», яка не може собі дозволити утримувати її гігантський ядерний арсенал, вітає можливість скоротити його. При цьому, як підкреслює газета, незважаючи на протести твердолобих в обох країнах, обидві сторони мали би піти на взаємні поступки, а також дотримати взаємної поінформованості, щоб запевнити взаємодовір’я.

Тим часом газета «Інтернешанел геральд трібюн» містить коменатр свого редактора Дейвіда Іґнатіуса у справі взаємин США з іншим ключовим членом антитерористичної коаліції - із Саудівською Аравією. Від терористичних актів у США, тобто від 11-го вересня між обома країнами зростало напруження. Протягом цього часу, як підкреслює автор, вияснилося кілька важливих речей. Передусім ідеться про надзвичайно відмінні суспільства. Проте обидві країни і не повинні імпонувати одна одній, підкреслює автор, просто нині вони повинні триматися спільних інтересів в антитерористичній кампанії. Крім того Сполучені Штати, як вважає автор, повинні визнати зміни, які відбуваються в Саудівській Аравії. Коронний принц Абдулла перебрав владу від його брата по батькові (матері в них різні) короля Фахда. І хоча його політика може бути не настільки проамериканська, як була досі, то він може повести країну до більшої стабільності. Зміни ці відбуваються в Саудівській Аравії (зрештою, як і в інших країнах) саме після 11 вересня і попри побоювання і скорумпованість саудівського режиму, закінчує автор, вони свідчать про мистецтво цього режиму виживати у різних ситуаціях.

Коментатор газети «Крісчен саєнс монітор» Пітер Форд аналізує тим часом загальну картину, яка постала нині в більшості арабських країн у перебігу антитерористичної акції в Афганістані. Хоча президент Буш повторює, що акція спрямована не проти ісламу, а проти тероризму, пише автор, більшість мусульман побоюються, що кампанію розпочато саме проти ісламу. Убогі і безправні, більшість з них відкидають американські впливи у світі і готові розглядати США, як ворога, особливо тоді, коли бомби спадають на одну з мусульманських країн. Заклики до джіхаду, тобто до священої війни знаходять відгук саме серед людей знедолених і зневірених, яких можна знайти мільйони в бідних мусульманських країнах. При цьому, пише на закінчення автор, багато з цих людей не вірять, що терористичні акти в Нью-Йорку і Вашінгтоні організував Бін Ляден, звинувачуючи у змові і терористичних актах Ізраїль або інших винуватців.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG