Доступність посилання

ТОП новини

Комісія ізраїльського Кнессету проголосувала за скасування парламентської недоторканости арабського депутата Агмі Бішари за антидержавницькі висловлювання та заклик до насильства


Комісія ізраїльського Кнессету проголосувала за скасування парламентської недоторканости арабського депутата Агмі Бішари за антидержавницькі висловлювання та заклик до насильства

Єрусалим, 7 листопада 2001 – Комісія Кнессета у своєму рішенні про зняття парламентської недоторканости зазначає, що останній висловлювався на підтримку терористичних організацій. Зробив він це, мовляв, двічі – на мітингу в ізраїльському місті Бумель-Фахм та у столиці Сирії Дамаску на пам’ятній церемонії річниці з дня смерті сирійського лідера Хафеза Асада. Бішара закликав арабів до боротьби проти ізраїльської окупації і хвалив організацію Хізболла за так званий ісламський опір. Крім того, він сприяв відвіданню групами ізраїльських арабів Сирії, що заборонено законом через те, що Ізраїль перебуває у стані війни з Сирією.

Агмі Бішара твердить, що всі його висловлювання лунали в рамках його діяльності як депутата парламенту, і що рішення, винесене проти нього, звужує межі ізраїльської демократії. Він додає, що робить різницю між вбивством невинних цивільних осіб та виправданим опором окупації. Більшість парламентарів Ізраїлю виступає за зняття парламентської недоторканості Агмі Бішари і за передачу його справи до суду. Адже він заприсягався на вірність державі Ізраїль після свого обрання до Кнессету і не має підтримувати терористичну діяльність проти цієї держави. Йому треба відповісти за свої дії, несумісні з його статусом депутата ізраїльського парламенту.

Лідери ізраїльських арабів критикували рішення парламенту щодо Агмі Бішари, зазначаючи, що це ще один крок проти обраного проводу арабської меншини в державі. Вони також заявили, що араби й далі боротимуться проти окупації Ізраїлем західного берегу Йордану та смуги Газа – з параламентською недоторканістю чи без неї, у Кнессеті чи поза ним. Арабський парламентар Ахмед Тібі сказав, що ізраїльська демократія має обмежений характер, бо Ізраїль – «це демократична держава для євреїв, та єврейська держава – для арабів».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG