Доступність посилання

ТОП новини

Перший місяць військової кампанії в Афганістані


Перший місяць військової кампанії в Афганістані

Вашингтон, 7 листопада 2001 - 7-го лиcтопада минає перший місяць військової кампанії Сполучених Штатів та союзників проти терористичної мережі Аль Каїда та режиму Талібів, що дає притулок Усаму бін Ладену та його поплічникам - терористам.

Протягом однієї години понад п’ять тисяч невинних людей загинуло в результаті найжахливіших терактів на території Сполучених Штатів. Слід не забувати, що в наслідок тих же дій понад десять тисяч дітей втратили батька чи матір. Ці терористичні напади завдали сильного удару й по американській економіці із очевидними глобальними наслідками. Лідери Сполучених Штатів та низки інших цивілізованих країн того ж трагічного 11-ого вересня заявили, що теракти змінили світ. Сьогодні це є більш ніж очевидним не лише в Сполучених Штатах Америки але й в численних інших країнах. Американські власті не поспішали із відплатними діями. Чотири тижні тривали широкомасштабні розслідування не лише в Сполучених Штатах ба й на міжнародному рівні.

У неділю 7-го жовтня президент Джордж Буш виступив із зверненням до американського народу: “За моїм наказом збройні сили Сполучених Штатів розпочали удари по навчальним таборам терористів Аль Каїди та військовим об’єктам афганського режиму Талібан”.

Як заявляють американські офіційні особи міжнародна кампанія проти тероризму буде довготривалою. З іншого боку лідери Сполучених Штатів чітко вказали на те, що воєнні операції проводяться згідно з планами військового командування. Пентагон однак не повідомляє про подробиці цих планів. Щоправда головною метою операцій було й є знищення очолюваної Усамом бен Ладеном терористичної мережі Аль Каїда та режим Талібану, який дає притулок терористам. Слід не забувати, що влада талібів не є легітимною, вона не була визнана Організацією Об’єднаних Націй. Крім того дипломатичні стосунки сьогодні з Кабулом має лише пакистанська влада, а дві інші країни, Саудівська аравія та Об’єднані арабські емірати після терактів розірвали дипломатичні контакти з талібами. Слід не забувати також, що ще минулого літа в результаті екстремістського правління талібів майже п’ять мійльонів афганців стали біженцями а в самому Афганістані під егідою ООН розподілювано гуманітарну допомогу зубожілим верствам населення. Найбільш постачальником гуманітарної допомоги до терактів 11-го вересня та й після відкриття антитерористичних операцій на афганській території були і є Сполучені Штати Америки. Президент Джордж Буш заявив, що “США є другом афганського народу”, антитерористична камапнія не є скорована проти ісламу чи мусульманських країн й Сполучені Штати не мають наміру ні окупувати Афганістан ні займатися державним будівнитвом. Питання влади після талібів це справа афганського народу за сприянням Організації Обєднаних Націй – вважають американські офіційні особи. Президент Франції Жак Шірак у вівторок під час зустрічі із журналістами перед Білим домом сказав: “Дозвольте мені нагадати вам, що резолюцією 1373 Рада безпеки Організації Обєднаних Націй визнала легітимність право на дії Сполучених Штатів та водночас вказала на зобов’язання усіх країн приєднатися до боротьби з тероризмом.”

Звертаючись до варшавського форуму лідерів 17-ти центрально та східно-європейських країн президент Джордж Буш закликав їх до активної співучасті у боротьбі з міжнародним тероризмом і нагадав: “Ми зараз на початку наших зусиль в Афганістані й Афганістан є початком наших зусиль у світі.” У суботу президент Джордж Буш виступить перед Генеральною Асамблеєю Організації Обєднаних Націй й справа зміцнення міжнародної коаліції боротьби з тероризмом буде в центрі уваги.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG