Доступність посилання

ТОП новини

На Близькому Сході не вщухають кровопролитні сутички


На Близькому Сході не вщухають кровопролитні сутички

Єрусалим, 7 листопада 2001 ― Кожного дня в Ізраїлі і на палестинських територіях відбуваються арабські теракти та збройні сутички між палестинськими бойовиками та ізраїльськими солдатами. Кожного дня гинуть люди з обох сторін конфлікту.

Позавчора палестинський терорист відкрив вогонь у Єрусалимі по пасажирському автобусу. Ізраїльський патруль, що знаходився на місці нападу вбив терориста через кілька хвилин. Внаслідок цього теракту потерпіло 25 ізраїльтян, більшість із них – діти та підлітки, що поверталися зі школи.

На околицях Єрусалима учора був затриманий терорист з вибуховим пристроєм. Якщо б його вчасно не затримали, міг скоїти за хвилю теракт у центрі Єрусалима. Ізраїльські патрулі час від часу ведуть перестрілку з палестинцями.

Незважаючи на всі ці прояви ворожнечі та воєнних дій, ізраїльські війська протягом останніх двох днів вивели ще з двох палестинських міст – Калькілія та Рамалла і зостаються лише у двох містах – Дженін та Наблус.

Продовження конфлікту не є в інтересах ані Ізраїлю, ані палестинців. Проте хибне коло конфлікту не дозволяє їм зупинитися. Два ізраїльські лідери Аріель Шарон та Шимон Перес мають намір до кінця цього тижня оголосити свій власний план врегулювання конфлікту.

Згідно з попередніми повідомленнями, Ізраїль запропонує врегулювати конфлікт спочатку у смузі Газа, а потім - на Західному березі річки Йордан. Ще не ясно, чи за цим планом, Ізраїль поступиться своїми поселеннями у смузі Газа?

Колишній міністр закордонних справ Ізраїлю Шломо Бенамі оприлюднив статтю у газеті «Файненшал Таймс», в якій він закликає США та Євросоюз змусити конфліктуючі сторони до мирного процесу, бо без зовнішнього поштовху, вони самі собі ради не дадуть.

Тим часом повідомляється, що, нібито, Ясир Арафат має намір проголосити незалежність Палестинської держави приблизно через тиждень з трибуни Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG