Так ось, чесною працею можна здобути беззастережний авторитет. Так вважають чехи, котрі поставили ще нині низькооплачувану професію лікаря на перше місце. Друге місце за шанобливим ставленням до професії займає в очах чехів вузівський викладач, а третє посіли відразу дві посади – шкільного вчителя та судді. І навпаки, ті, кого чеське суспільство шанує найменше, відносяться до сфери політики. Найменш престижною є нині посада народного депутата. За наслідками опитування цю роботу чехи цінують тільки на щабель вище від прибиральниці.
Цікаво, що за даними соціологічних аналізів престиж політиків, зокрема, депутатів - людей з імунітетом і депутатським мандатом у кишені, падає вже 5 років. Думка про те, що народні обранці не служать народним інтересам, а займаються власними справами, є доволі поширеною серед чехів.
Тоді, як депутатам сьогодні, образно мовлячи, вже падати нікуди, то така перспектива ще стоїть перед членами чеського уряду. І престиж їхньої професії за останніх 6 років різко впав. Причина в тому, вважають чеські соціологи, що до влади прийшов пролівий соціально-демократичний уряд, міністри якого часто змінюються, допускаються корупції та професійних помилок, що значно пошкодило престижові міністерського крісла. Міністр уособлює найавторитетнішого фахівця - таку вагу мав перший після Оксамитної революції правий кабінет міністрів ВАЦЛАВА КЛАУСА. Наступного року відбудуться парламентські вибори, до державного керма стане новий уряд, та наскільки вдасться йому відродити престиж міністерської професії – покаже час.
І ще таке. Не спадає віра чехів у свого президента. Як і 12 років тому, ВАЦЛАВУ ГАВЛОВІ довіряє понад 70 відсотків чехів. Цікаво, що така ж сама кількість чеських громадян вірить громадському телебаченню країни.