Доступність посилання

ТОП новини

Права людини. Події у світі


Права людини. Події у світі

МІЖНАРОДНА ЛІГА ПРАВ ЛЮДИНИ ВИСТУПИЛА З ПРОТЕСТОМ ПРОТИ ЗАКРИТТЯ У БІЛОРУСІ НЕЗАЛЕЖНОї ГАЗЕТИ «ПАГОНЯ».

Учора Найвищий Господарський Суд Білорусі закрив газету «Пагоня», звинувативши це видання в образі честі і гідності президента Олександра Лукашенка і публікації заяви від імені незареєстрованої громадської організації.

Виконавчий директор Міжнародної ліги прав людини Кетрін Фіцпатрік направила листа Олександрові Лукашенку. У цьому посланні мовиться: «Ліга стурбована тим, що закриття «Пагоня» - є виконанням попередження президента Лукашенка, яке він зробив напередодні виборів 9 вересня цього року: «розібратися з незалежною пресою після виборів». «Ця обіцянка суперечить офіційній платформі, яка стверджує, що «кожна людина має право на власну думку та право висловлювати її вільно і без обмежень», - мовиться у листі Міжнародної ліги прав людини.

УЗБЕЦЬКІ ПРАВОЗАХИСНИКИ ПОВІДОМЛЯЮТЬ ПРО ТОРТУРИ НАД ВІРУЮЧИМИ У В’ЯЗНИЦЯХ УЗБЕКИСТАНУ.

Узбецька правозахисна організація «Громадянське сприяння» у своєму прес-релізі від 14 листопада повідомляє про тортури над віруючими в’язнями у тюрмі Жаслик в Каракалпакії.

До цієї в’язниці направляють засуджених з релігійних і політичних мотивів. За свідченнями родичів ув’язнених, що їх зібрала узбецька правозахисниця Васіле Іноятова, усіх засуджених кожного ранку заставляють повторювати слова: «Я розкаююсь у вчинених мною злочинах і клянуся честю родини більше не чинити такого роду злочинів». Після цих слів, засуджених заставляють співати гімн Узбекистану. Одного з ув’язнених побили майже до смерті за те, що він, попри заборону тюремної адміністрації, молився у камері. Співкамерник цього в’язня розповів своїм родичам, що побитий не міг рухатися і розмовляти. Після цього його винесли з камери і подальша його доля не відома. За даними узбецької правозахисниці Васіле Іноятової, 25 жовтня 700 в’язнів відвезли до туберкульозного диспансеру. Двісті сорок із них мають відкриту форму туберкульозу і приблизно у ста осіб практично немає шансів на виживання.

За повідомленням правозахисниці Васіле Іноятової, після нещодавнього указу Президента Узбекистану Карімова про амністію з тюрми в Жаслику звільнили 455 осіб, однак, серед них немає жодного засудженого з релігийних мотивів.ЗА ВИСНОВКАМИ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ЕКСПЕРТІВ У РОСІЇ ДОСІ НЕ ВИКОРІНЕНО РАСИЗМ І ЕТНІЧНУ НЕТЕРПИМІСТЬ.

У Росії не викорінено расизм і ксенофобію, представники певних національних меншин зазнають дискримінації з боку офіційних представників влади - про це мовиться у доповіді, що її 13 листопада опублікувала Європейська комісія проти расизму і дискримінації. Ця комісія, що є експертним органом Ради Європи, спостерігає за дотриманням етнічної толерантністі у 43 країнах.

У доповіді європейських експертів мовиться, що у Росії особливо зазнають дискримінації чеченці та представники інших народів Північного Кавказу, а також вихідці з Середньої Азії, євреї і біженці. Одним із джерел дискримінації, як зауважує правозахисне агентство «Пріма», європейські експерти назвали чинну у Росії примусову за своєю суттю систему постійної і тимчасової реєстрації за місцем проживання. Європейські експерти також занепокоєні надто м’яким покаранням, передбаченим російським кримінальним кодексом за заклики до ненависті і насильства проти окремих груп населення.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG