Доступність посилання

ТОП новини

Скандал довкола втечі в Росію колишнього міністра фінансів Криму Михайла Віткова


Скандал довкола втечі в Росію колишнього міністра фінансів Криму Михайла Віткова

Симферополь, 15 листопада 2001 - В Криму – знову скандал. В Росії з’явився відомий кримський утікач – колишній міністр фінансів Криму і радник голови парламенту автономії Леоніда Грача Михайло Вітков. Як повідомила місцева преса, розшукуваний правоохоронними органами України екс-соратник Грача отримав громадянство Росії і тепер розраховує на захист Російської держави.

Колишній міністр фінансів Криму в уряді Анатолія Франчука і радник голови парламенту автономії Леоніда Грача Михайло Вітков з вересня 2000 року за санкцією Генеральної Прокуратури розшукується Головним слідчим управлінням податкової міліції України. Екс-міністр підозрюється в незаконних оборудках з банком “Слов’янським”. Як повідомила прес-служба Прокуратури АРК, Мінфін Криму у 1996 році уклав угоду з цим банком про випуск так званих кримських облігацій. На цьому - буджет автономії втратив понад 54 мільйони американських доларів.

У 2000 році новий міністр фінансів Криму Людмила Денисова відмовилася подовжити цю угоду й оприлюднила факти тиску на неї з боку керівництва кримського парламенту та зв’язаного з ним прокурора автономії Володимира Шуби. Після переведення останнього в інший регіон України, прокуратура таки порушила карну справу проти пана Віткова, який на той час уже звільнився з посади радника голови Верховної Ради АРК і зник за межами півострова.

Як повідомила у п’ятницю симферопольська газета “Кримскоє врємя” з посиланням на московські пресу, Михайло Вітков нещодавно з’явився у Москві. Його адвокат домоглася судової заборони розшуку пана Віткова на території Росії. Нагадаю, що українська сторона подала його кандидатуру до міждержавного розшуку на території СНД. Як виявилося, екс-міністр отримав громадянство Росії та російський паспорт, прописався й офіційно мешкає в Коломні, Московської області. І за чинним законодавством Росії, його тепер не можна видати іншій державі.

Кримські правоохоронці відмовляються коментувати ситуацію, що склалася. Тим не менш стало відомо, що Україна буде наполягати на видачі утікача-міністра, оскільки злочини, в яких він підозрюється, він вчинив будучи українським громадянином та українським держслужбовцем. Зараз російська прокуратура перевіряє законність отримання паном Вітковим громадянства Росії, проте точне його місцеперебування – не відоме.

Не хочуть коментувати ситуацію й у Верховній Раді АРК. Михайло Вітков – не перший соратник Леоніда Грача, який накивав п’ятами. Уже другий рік у міжнародному розшуку – колишній член фракції “Комуністи і народовладдя” В’ячеслав Шабанов. Ще одного – Аліма Чабанова було звільнено тихо, і скандалу довкола його імені вдалося уникнути. Якщо ж Михайла Віткова росіяни видадуть Україні, то у цей скандал буде втягнуто чимало впливових кримських політиків.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG