Доступність посилання

ТОП новини

На відміну від селян, у політичних технологів жнивна пора пов’язана з дозріванням не колоса, а голоса


На відміну від селян, у політичних технологів жнивна пора пов’язана з дозріванням не колоса, а голоса

Київ, 15 листопада 2001 - Втім, важливість кінцевого результату від того не зменшується. Саме зараз, перед стартом передвиборчої кампанії, інтенсивно оприлюднюються дані багатьох соціологічних досліджень. Вони, до речі, якраз і є складовою частиною згадуваних політ технологій. Вірити їм чи ні – справа добровільна. Але на базі соціологічних результатів все ж можна скласти деякі уявлення про розстановку сил на політичному полі.

Зокрема, коли йдеться про такі соціологічні дослідження, як проведене в кінці жовтня незалежним дослідницьким центром “Імідж Контроль”. Результати опитувань вже здобулись на звання “безпрецедентних”.

Щоправда, про безпрецедентність говорили представники саме “Імідж Контролю”, зокрема – заступники директора центру Костянтин Малєєв та Юрій Батман. Чи безпрецедентність в даному випадку є аналогом достовірності – наразі невідомо. Але розмах і структура опитування справді виглядають поважно. Як заявили представники згадуваної фірми, вперше в Україні було опитано майже 20 тисяч респондентів. Це, за словами політ технологів, забезпечило достовірні показники по кожній з 25 областей, знизивши вірогідність статистичної похибки із звичних 2-3-х відсотків до пів-відсотка.

Отже, про що ж свідчать одержані результати? Серед українських партій за рівнем популярності перед ведуть комуністи – за них готові проголосувати понад 18% потенційних виборців. До трійки лідерів з 5 відсотками ввійшла і партія зелених, випередивши три партії, що теж здолали 4-х відсотковиий бар”єр –СДПУ(0), НРУ та Батьківщину. Головною ж сенсацією стало друге місце новоспеченої партії “Жінки за майбутнє”, котрій симпатизують майже сім відсотків опитаних.

Рейтинг КПУ найвищий і серед блоків – 19 відсотків голосів, хоч в більшовицьку потилицю дихає “Наша Україна”, в якої на пів-відсотка менше.Цікаво, що на третє місце здобувся сконструйований фахівцями “Імідж Контролю” віртуальний Демократичний блок прагматиків. Десять відсотків цього утворення свідчать, що поки що порожня ніша підприємницько-прагматичного характеру містить в собі великі потенції.

Ну і, нарешті серед політиків виокремились два гіганти – Віктор Ющенко з понад 20 відсотками голосів і Петро Симоненко, котрий відстає від лідера “Нашої України” на півтора відсотка. Юрій Батман зазначив, що особистий рейтинг пана Ющенка останні три місяці неухильно знижуються. Але безпомильні відповіді на всі ці питання лежать вже поза межами соціологічних досліджень...

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG