Доступність посилання

ТОП новини

Економіка та вибори-2002


Економіка та вибори-2002

Київ, 16 листопада 2001 – Не є секретом те, що політична ситуація перед виборами – чи то парламентськими, чи то президентськими – відображається на стані економіки. Зокрема, на таких важких та заплутаних процесах, як велика приватизація. А от чи можуть приватизаційні механізми, які ми спостерігаємо в сучасній Україні, вплинути на перебіг передвиборчої кампанії – прямо чи опосередковано?

Гроші і вибори, або, скажімо, влада і гроші – тема вічна. Але у нинішній передвиборчій Україні ця вічна тема має цілком конкретні виміри. Немає сумнівів, що велика приватизація – це великі гроші, а отже на перебіг передвиборчої кампанії та й на її результати впливатиме, хто і чим володіє в Україні, хто і що в Україні хотів би мати у своєму розпорядженні.

Адже очевидно, що російський ЛукОйл, вклавши гроші в український концерн “Оріана” та Одеський нафтопереробний завод, той самий ЛукОйл, який, за оцінками фахівців, контролює понад 20 відсотків українського ринку нафтопродуктів, зацікавлений у збереженні та примноженні вкладених грошей. Те саме можна сказати й про Тюменську нафтову компанію, яка входить до російської “Альфа-груп” і контролює нафтопереробний завод ЛіНОС. В енергетичній галузі взагалі важко відокремити політику від економіки, а економіку – від національної безпеки. Перед виборами – поготів.

Стосунки між бізнесом та владою в сучасній Україні, на жаль, будуються за мало цивілізованими схемами, коли бізнес від влади відрізнити ще важче, ніж велику політику від великої приватизації. Ці стосунки переважно будуються на персональних домовленостях бізнес-груп із конкретними представниками влади. З ким домовляться, у того й вкладатимуть передвиборчі гроші. Причому цілком очевидно, що найміцніші стосунки у великих власників склалися з існуючою на сьогодні владою. І обмінюватися такі партнери будуть не тільки думками та підтримкою контрольованих ЗМІ, а й гарантіями подальшої присутності в Україні російських компаній – власників українського майна. Саме такий обмін гарантуватиме, зокрема, діяльність в Україні PR та політтехнологів на кшталт Павловського, Островського, Щедровицького та Гельмана. І саме результат виборів визначить подальшу долю українських підприємств, що підлягають приватизації.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG