Доступність посилання

ТОП новини

Бундестаг Німеччини проголосував за участь солдатів Бундесверу в антитерористичній кампанії США


Бундестаг Німеччини проголосував за участь солдатів Бундесверу в антитерористичній кампанії США

Берлін, 16 листопада 2001 ― Після тривалих та надзвичайно гарячих дебатів німецький Бундестаг проголосував у п’ятницю за участь солдатів Бундесверу в антитерористичній кампанії США. Канцлерові ФРН Герхарду Шредеру все ж таки вдалося примусити практично всіх соціал-демократів та «зелених» проголосувати за це питання. Таким чином, незважаючи на гостру критику з боку пацифістів, червоно-зеленій коаліції вдалося ухвалити це рішення власною більшістю.

Зібрати власну більшість канцлеру Німеччини вдалося завдяки тому, що він поєднав голосування щодо участі солдатів Бундесверу в антитерористичній операції з питанням про довіру уряду. Таким чином, він поставив партнерів у правлячій коаліції, представників партії «Союз-90- Зелені», частина яких мала намір голосуати проти, перед вибором: або вони підтримують рішення уряду, або червоно-зелена коаліція припиняє своє існування.

Такий дисциплінарний захід приніс бажаний результат – 336 депутатів від соціал-демократів та зелених висловили довіру урядові і таким чином проголосували за участь німецьких солдатів в антитерористичній операції. В довірі уряду відмовили 326 депутатів – це Консервативна опозиція, Ліберали та представники партії Демократичного-соціалізму, причому, серед них лише останні виступають проти участі Німеччини в антитерористичній операції.

До тих, хто відмовився проголосувати за відрядження німецьких солдатів до кризових регіонів, вірогідно, належить і чотири представники партії «Союз-90-Зелені». Один депутат від соціал-демократів залишив зал під час голосування. Точна кількість соціал-демократів та зелених, які відмовилися підтримати власний уряд стане відома після того, як будуть опубліковані результати поіменного голосування.

Канцлер Німеччини Герхард Шредер назвав рішення про участь в антитерористичній операції «історичним для ФРН». Таким чином, країна довела, що вона повністю усвідомлює всю відповідальність, яку покладають на неї у світі.

Міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер зауважив, що застосування військової сили є крайнім заходом, але боротьба з тероризмом вимагає піти на такий крок.

Незважаючи на те, що соціал-демократи та зелені, проголосувавши за участь солдатів Бундесверу в антитерористичній кампанії США, врятували нинішню правлячу коаліцію, самій партії «Союз-90- Зелені» тепер загрожує розкол, адже значна частина її рядових членів і надалі залишаються на позиціях пацифізму і категорично виступають проти використання військових заходів для врегулювання конфліктів.

Чи вдасться зеленим зберегти єдність продемонструє партійний з’їзд, який має відбутися найближчим часом.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG