Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр-міністр та міністр закордонних справ Польщі прибули з візитами до Німеччини та Бельгії


Прем’єр-міністр та міністр закордонних справ Польщі прибули з візитами до Німеччини та Бельгії

Варшава, 19 листопада 2001 ― Провідні польські політики – прем’єр-та міністр закордонних справ – розпочали новий тиждень із візитів на Захід, у черговий раз зазначаючи важливість прискорення вступу Польщі у Євросоюз.

Але, якщо прем’єр-міністра Лєшка Міллєра очікує у Німеччині блискуча можливість демонструвати особливо добрі відносини з основним партнером Польщі з питань вступу у Євросоюз, то главі дипломатичного відомства непросто у Брюсселі говорити на тему ймовірного запровадження з боку Польщі податку на імпорт.

Є дві новини – одна добра, а друга – тривожна. Почнемо із першої. Прем’єр-міністр Польщі Лєшек Міллєр поїхав до Нюрнберга, де він візьме участь у Всенімецькому з’їзді соціал-демократичної партії і навіть виголосить промову на урочистому відкритті форуму, причому, виступить перед доповіддю голови партії, канцлера Герхарда Шредера.

У Варшаві вважають цей факт дуже показовим, таким, що свідчить про винятково добрі відносини польських соціал-демократів, що тепер при владі з соціал-демократами Німеччини, яких Варшава вважає найголовнішими, як політичними, так і економічними партнерами Польщі в процесі вступу до Євросоюзу.

Офіційні чинники польського уряду говорять, навіть, про нову якість співпраці між урядами Польщі та Німеччини, зазначаючи, що Лєшик Міллєр – єдиний закордонний гість, який виступить на з’їзді німецьких соціал-демократів.

Це була та добра новина, а тепер – тривожна. Інший польський політик, міністр закордонних справ Влодзімєж Цімошевич у той час, як прем’єр Л.Міллєр демонстуватиме у Нюрнбергу нову якість співпраці між державами-сусідами, одна з яких належить до числа найвпливовіших у Євросоюзі, а друга – намагається якнайшвидше у Євросоюз вступити, отже, міністр закордонних справ у той же час змушений пояснювати у Брюсселі складне питання про намір Польщі запровадити податок на весь імпорт, у тому числі, і на імпорт з ЄС.

Брюссель вважає, що якби Польща це зробила, то зламала б засади двосторонніх домовленостей, ускладнила б процес впровадження зони вільної торгівлі рільничими продуктами та поставила б під знак запитання здатність польського ринку діяти в умовах відкритої конкуренції.

Не варто, мабуть, пояснювати, що це означає, хоча Євросоюз, на всяк випадок, повторює, нагадує Польщі, що це могло б породити, навіть, сумнів у самій готовності Польщі до вступу у Євросоюз.

Треба сказати, що польський уряд ще офіційно не виступив у ЄС з питанням про запровадження податку на імпорт. Така ідея лише була висловлена ще попереднім урядом і відразу знайшла, доречі, жваве обговорення у пресі. Але, незважаючи на відсутність офіційної заяви з боку Польщі, Євросоюз вже приготував свою офіційну позицію стосовно ймовірного запровадження у Польщі 5% податок на імпорт.

Отже, Влодзімєж Цімошевич, який розпочав свій перший офіційний візит, як глава дипломатичного відомства, має на початок, дуже складне завдання.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG