Доступність посилання

ТОП новини

Комітет “Pівність можливостей” проаналізував ситуацію на теле- і газетному ринку України. Інтерв’ю з керівником комітету Олександром Чекмишевим


Комітет “Pівність можливостей” проаналізував ситуацію на теле- і газетному ринку України. Інтерв’ю з керівником комітету Олександром Чекмишевим

Київ, 21 листопада 2001 - Кор.: Пане Олександре, підсумки Вашого дослідження вас здивували, вразили, чи залишили нейтральним?

ЧЕКМИШЕВ: Говорити про здивування важко, тому що ми займаємося подібними проектами із 1994 року. Ми знаємо, в якому просторі ми працюємо. Зроблю кілька висновків. Я, мабуть, не відкрию таємницю, коли скажу, що виборча кампанія уже йде, хоча офіційно вона ще не почалася. Оскільки українські мас-медіа не мають традиції збалансованого висвітлення виборчої кампанії , то скорочення термінів виборчої кампанії може негативно позначитися у тому сенсі, що виборці не отримають інформації, достатньої для усвідомленого вибору. Українська журналістика – це традиційно журналістика твердження, журналістика оцінки, але не журналістика факту. Для того, щоб виборець міг зробити правильні, самостійні висновки, йому треба передусім надати факти. Водночас я не можу погодитися з тими твердженнями, що скорочення виборчої кампанії не дасть блокам і партіям розкрутитися. Усім часу вистачить. Але тут закладена інша небезпека . Окрім вітчизняних PR-організацій, в Україні працюють закордонні, зокрема, з Росії. Коли йдеться про практику придбання ефірного часу, газетних площ, то це нормально. Але коли йдеться про приховану, чи неприховану рекламу у новинах, - то це зовсім інше. Оскільки тоді виборцям замість фактів пропонують інформацію, яка спрямована не на забезпечення вільного вибору на виборах, а на запрограмований результат.

КОР.: Ви можете назвати, які мас-медіа грішать оцією неупередженістю та необ’єктивністю? ЧЕКМИШЕВ: Візьму від зворотнього. Назву тих, хто найбільше забезпечує рівень якісного інформування. За результатами жовтня це програма “Вісті” каналу “ТЕТ”, “Репортер” на Новому каналі і “Факти” на ICTV.

КОР.: А з регіональних можете назвати?

ЧЕКМИШЕВ: Достатньо професійно працюють одеська телекомпанія “ АРІАК”, харківська компанія “ СІМОН”, держтелерадіокомпанія Хмельниччини.

КОР.: Чому ви не досліджуєте радіоефір?

ЧЕКМИШЕВ: Це технічно складно.

КОР.: Наближаються вибори. Я би хотіла, аби Ви подали виборцям кілька порад, рекомендацій, як не загубитися в інформаційному морі, зробити правильний вибір.

ЧЕКМИШЕВ: Порада одна. Якщо людина дивиться свій улюблений телеканал, читає свою улюблену газету і бачить, що мас-медіа постійно висвітлює позицію тільки однієї партії, двох партій , а про решту навіть і не згадує, то це уже сигнал для виборця. Цей засіб масової інформації є упередженим та необ’єктивним.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG