Доступність посилання

ТОП новини

В Білорусі почалися масові арешти чиновників та директорів підприємств


В Білорусі почалися масові арешти чиновників та директорів підприємств

Прага, 23 листопада 2001 – Співробітники прокуратури Білорусі затримали керівника мінського об’єднання з виробу холодильників “Атлант” Леоніда Калугіна.

Про причини арешту директора одного з головних мінських заводів не повідомляється, але мінські спостерігачі зазначають, що цього року Леонід Калугін спробував зареєструватися кандидатом на посаду президента Білорусі. Він не набрав необхідної кількості підписів громадян – 100 тисяч, але здав у виборчу комісію несподівано багато підписів. Напередодні виборів у Білорусі подейкували, що номенклатура може зробити ставку на когось із господарників як на альтернативу президентові Аляксандру Лукашенку.

Сам Лукашенка в день арешту свого невдалого конкурента відвідав Республіканську лікарню Керівництва справами президента. Главою цього медичного закладу білоруського президент нещодавно призначив свого особистого лікаря Ірину Абєльську. Чомусь саме в лікарні Аляксандр Лукашенка оголосив, що керівника одного з найбільших підприємств Білорусі зміщено до слідчого ізолятору. Лукашенка також заявив, що має претензії до попереднього головного лікаря президентської лікарні. За його словами, тепер триває перевірка його діяльності, і він, Лукашенка, побоюється, як би там не було криміналу. Також у лікарні президент Білорусі повідомив, що вже висунуто кримінальне звинувачення одному з керівників виконавчої влади, який має ранг міністра.

Пізніше стало відомо, що йдеться про начальника Білоруської залізниці Віктора Рахманька. Ввечері президент Лукашенка підписав указ про його відставку, але Рахманько є членом верхньої палати Національних зборів Білорусі й через це має недоторканість. Раніше було арештовано заступника начальника Білоруської залізниці, а самого начальника президентові рекомендував звільнити генеральний прокурор Білорусі. Розповідаючи співробітникам президентської лікарні про кримінальні справи відомих бізнесменів та чиновників, Аляксандр Лукашенка заявив буквально наступне, цитую: “На черзі ще осіб п’ятнадцять”.

Незабаром прийшло нове повідомлення – за звинуваченням у хабарництві арештовано директора мінського стадіону “Трактор”. Ніхто в Мінську не може пояснити, чому такі гучні арешти відбулися протягом одного дня.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG