Доступність посилання

ТОП новини

Війна проти міжнародного тероризму лише почиинається поваленням режиму талібів у Афганістані. За словами президента Сполучених Штатів, у американців попереду – важкі часи


Війна проти міжнародного тероризму лише почиинається поваленням режиму талібів у Афганістані. За словами президента Сполучених Штатів, у американців попереду – важкі часи

Н’ю Йорк, 25 листопада 2001 - На очах світу розпадається режим талібів, які запевняли, що стоятимуть насмерть проти ненависного заходу. У Кундузі таліби здаються цілими бригадами. Біжить світ за очі Бін Ладен, з двома тисячами своїх тілоохоронців- арабів.

За даними розвідувальних джерел, Бін Ладен, за чию голову призначено винагороду в двадцять п’ять мільйонів доларів, бо його вваажають організатором терактів одинадцятого весресня в Нью-Йорку та Вашінгтоні, ховається у печерах біля гірського селища Тора Бора, у східній провінції Нангархар, неподалік міста Джалалабад. За ним полюють за допомогою маленьких, лише дев’ять метрів завдовжки, безпілотних розвідувальних літаків під назвою Предатор, Хижак тобто. Вперше літак цього типу розробили й виготовили ізраільські інженери. Американці його вдосконалили. Цей літак повільно, на швидкості десь двісті двадцать п’ять кілометрів на годину, кружляє над горами, дистанційно керований с землі чотирма комп’ютерними операторами Центрального розвідувального управління, і розшукує, де ховається Бін Ладен та верхівка його терористичної мережі, а також координує артилерійський вогонь і рейди бомбардувальної авіації. Предатор обладнаний найскладнішими оптичними та сенсорними приладами, які дозволяють з висоти понад вісім кілометрів побачити номерний знак автомобіля чи визначити наявність людини в печері, бо ці прилади фіксують зміну температури повітря від людського подиху.

Нью-Йорк Таймс, посилаючись на свої джерела в ЦРУ, пише, що на минулому тижні Предатор виявив будинок, де зібралася група старших дорадників Бін Ладена, надіслав центрові управління відеофільм і скерував на будинок бомбардувальники морської авіації Ф-18. Поки ті летіли, Предатор випустив по наближених Бін Ладена ракети Хелфаєр, у перекладі - Пекельний Вогонь. Завдяки хірургічному, як-то військові кажуть, ударові, було вбито Мохамеда Атефа, якого вважали правицею Бін Ладена. Гадають, що головному терористові теж не довго лишилося гуляти, бо усе менше місць для схованок. Але “успіхи в Афганістані ще далеко не означають, що війна проти міжнародного тероризму скінчиться після поразки талібів, - каже президент Буш - Наші вороги планують подальші атаки і ховаються у багатьох країнах. Вони хитрі й жорстокі. Але ми упевнені у справедливості нашої справи. Ми битимемося, і ми переможемо,” - заявив президент у радіозверенні до американскього народу. Він попередив країни – спонсори тероризму, що Сполучені Штати завдадуть упереджувального удару по угрупованнях, які планують нові напади. Президент Буш не уточнював, про які країни йдеться, але деякі члени його адміністрації кажуть, що підозрюють Саддама Хусейна, іракського правителя, у спробах виготовити зброю масового знищення, хімічну, біологічну та ядерну. “Америка не чекатиме, поки терористи спробують вдарити по нас знову, - сказав Буш, - де б вони не ховалися, щоб вони не планували, ми самі вдаримо по терористах.”

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG