Доступність посилання

ТОП новини

Російський президент Владімір Путін оголошує рік України – такий вже тепер в Росії політичний гороскоп


Російський президент Владімір Путін оголошує рік України – такий вже тепер в Росії політичний гороскоп

Москва, 26 листопада 2001 – Пояснення досить просте. Російська чиновницька еліта, втім, як і еліта українська, ще є радянською, намагається мислити старими катеґоріями. Час змушує немовби йти на нестандартні вчинки, яких навіть не можна було чекати від цих людей – у зовнішній політиці, у взаєминах із Заходом. Однак, коли мова йде про стосунки на пострадянському просторі, вони згадують про звичні спроби співпраці – декади, шаради, роки, місяці, дні культури. Все це відбувається, на все це витрачають величезні державні кошти, і жодного серйозного результату для розвитку двосторонніх відносин всі ці заходи, звичайно ж, не дають.

Що можна було б зробити насправді в цей Рік України? Вибудувати нормальну структуру взаємин між двома країнами, вирішити складні економічні питання з цивілізованого погляду, а не так як вони вирішувалися під час двостороннього діалогу вже багато років. Рік України міг би стати роком, під час якого керівники російської федерації сказали б своїм західним партнерам, що вони хотіли зробити все можливе, щоб Україна стала членом Європейського союзу, щоб вона була поруч з іншими цивілізованими, розвиненими держававми Європи.

Поза сумнівом – такий рік допоміг би і Росії опинитися серед цих цивілізованих держав, які сьогодні борються з новими загрозами, що постали перед цивізізацією. Отож, можна сказати тільки одне: Рік України може бути корисним для Росії, якщо Україна внаслідок цього року реалістичної політики наблизиться до Європи ще на кілька кілометрів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG