Доступність посилання

ТОП новини

Повідомлення про успішне клонування людського ембріону викликало, загалом, негативну реакцію у світі


Повідомлення про успішне клонування людського ембріону викликало, загалом, негативну реакцію у світі

Прага, 27 листопада 2001 року - Минулої неділі американська компанія «Едвансд селл технолоджі» оголосила, що їй вдалося за допомогою клонування створити людський ембріон. Автори експеременту наголошують, що їхня мета не створення людини шляхом клонування, а отримання з кліток ембріона стволових клітин, які можуть стати важливою основою для лікування різних хвороб, зокрема, таких як діабет, інсульт, рак, СНІД.

«Едвансд селл технолоджі» є приватною компанією і на неї не поширюється нинішній американський закон, яким заборонено використовувати державні кошти для дослідження у ділянці клонування людини.

Повідомлення про те, що американським науковцям уперше вдалося клонувати людський ембріон, викликало, загалом, вкрай негативну реакцію, як у світі, так і у самих Сполучених Штатах.

Президент США Джордж Буш висловився за заборону клонування людських ембріонів. «Використання зародку людини є неправомірним, наше суспільство не повинне вирощувати життя для того, аби його руйнувати», - заявив Джордж Буш. А за словами прес-секретаря Білого дому Арі Флайшера, Президент США «висловив надію, що сенат розпочне роботу над законопроектом, що заборонятиме подібні експеременти».

Деякі американські конгресмени висловлюються за негайне обговорення цієї проблеми. «Я передбачаю серйозні дебати з цього питання, але сумніваюся що ми допустимо клонування людських ембріонів», - заявив сенатор Річард Шелбі.

Негативна реакція не забарилася і на європейському континенті. Рада Європи непохитно виступає проти клонування людини – мовиться у заяві Генерального секретаря Ради Європи Вальтера Швіммера. Він нагадав, що Рада Європи чітко визначила свою позицію з цього питання у протоколі до Конвенції з біомедицини і прав людини, яким заборонено «будь-які дії з метою створення людської істоти, ідентичної іншій людській істоті». Цей протокол набрав юридичної сили 1 березня 2001 року. На сьогодні його підписали 29 країн і ратифікували вісім.

Із рішучим засудженням першого досліду з клонування людини виступив і Ватикан, наголосивши, що автори нинішнього експеременту «несуть моральну відповідальність». В офійному комюніке Святого престолу мовиться, що «зародження життя людини відбувається вже у першу мить існування ембріона».

Тим часом керівник американської Біотехнологічної промислової організації Карл Фельдбаум, в інтерв’ю газеті «Вашингтон пост», зауважив, що американська влада мала б заборонити «репродуктивне клонування», а терапевтичне клонування, коли ембріон використовують для вирощування стволових клітин, могло б розвиватися під контролем влади».

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG