Доступність посилання

18 Листопад 2017, Київ 04:07

В передмісті Бонна Кьоніґсвінтері є надія на краще майбутнє для Афганістану


В передмісті Бонна Кьоніґсвінтері є надія на краще майбутнє для Афганістану

Прага, 29 листопада 2001 – Після вівторка на переговорах афганських політичних груп у Бонні відбулося деяке заземлення обговорюваних проблем. Як в середу, так і сьогодні переважають більш прагматичні підходи до політичного майбутнього Афганістану. Тому й не забарилися явні суперечності, навіть всередині окремих делегацій. Переговори тривають і це лише початковий етап міжнародних зусиль у напрямку врегулювання в цій неспокійній азійській країні.

Дві найбільших афганських делегації з чотирьох, присутніх на переговорах в готелі «Петерсберг», що у передмісті німецького Бонна – Кьоніґсвінтері, дійшли у четвер до попередньої домовленості щодо принципів формування тимчасової політичної ради Афганістану, котра мала би урядувати в країні до березневої, наступного року, зустрічі старійшин всіх племінних народів, котрі населяють афганську землю. Північний альянс і делегація колишнього короля Афганістану Мухаммада Захир Шаха домовилися, що ця рада складатиметься з 42 членів, по 21-му з кожної з двох найбільших делегацій. Хоча представник Північного альянсу Мухаммад Гусин Бахзі не виключає якусь форму представництва в згаданій раді й інших двох, менших політичних груп, які також беруть участь в боннських переговорах.

Сьогодні повідомляється, що учасникам переговорів у Бонні ще не зовсім зрозумілий принцип формування майбутніх органів влади Афганістану – чи на базі підрахунку загальної кількості населення в 28 афганських провінціях, чи на етнічній основі…Хоча представник посланця ООН в Афганістані Ахмад Фозі вважає, що тему майбутньої владної структури країни делегації продовжують обговорювати і сьогодні відбувалася зустріч всіх чотирьох політичних груп з посланцем ООН на афганських теренах Лахдаром Брахимі.

Міжнародну спільноту хвилюють на боннських переговорах два найважливіших питання: безпека Афганістану після падіння режиму талібів і створення перехідної політичної влади в країні. Тому не дивно, що досить гостро стоїть питання присутності на афганських теренах міжнародних миротворчих сил. Навіть в середині делегації Північного альянсу з цього приводу виникли суперечності. Міністр закордонних справ цього альянсу, доктор Абдулло, не заперечує проти такої присутності, а міністр внутрішніх справ сил Півночі, Юніс Кануні, заявив, що його війська й самі дадуть раду у безпеці й порядку в Афганістані.

Тим часом Генеральний секретар ООН Кофі Анан закликав учасників переговорів з афганського врегулювання скоріше знайти компроміс з усіх ключових питань і тим самим уможливити світові вкладати до відновлення зруйнованої війної країни мільярдні інвестиції. Нагадаю, що перша зустріч країн-донорів відбудеться 5 грудня у Берліні, а наступна – в січні 2002 року в Японії, щоб там визначити конкретні розміри фінансових ін’єкцій в Афганістан. І, звичайно, здебільшого, важливе значення матимуть наслідки боннських переговорів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG