Доступність посилання

ТОП новини

Президент Freedom House Адріян Каратницький заперечує повідомлення, нібито він назвав записи Миколи Мельниченка «змонтованими»


Президент Freedom House Адріян Каратницький заперечує повідомлення, нібито він назвав записи Миколи Мельниченка «змонтованими»

Вашинґтон, 30 листопада 2001 – Президент впливової американської установи Фрідом Гаус Адріян Каратницький в інтерв’ю Радіо Свобода спростував деякі повідомлення українських масмедія про справу аудіострічок майора Мельниченка. Фрідом Гаус був співспонсором експертизи плівок Мельниченка, яку цього року здійснив Міжнародний інститут преси у Відні. Експертиза не заперечила автентичності звукозаписів, зроблених у кабінеті президента України.

Сьогодні агентство Інтерфакс-Україна передало, що президент Фрідом Гаус Адріян Каратницький вважає найбільш вірогідним, що аудіозаписи, нібито зроблені майором держохорони Миколою Мельниченком у кабінеті президента Леоніда Кучми, є змонтованими аудіокопіями його офіційних розмов. Адріян Каратницький в інтерв’ю Радіо Свобода прокоментував ці слова ось так:

«Перш за все – я не вживав слова "змонтовані". Я просто згадував, що дивна поведінка майора Мельниченка – те, що він ретельно, детально, систематично не оприлюднює матеріалів усіх аудіозаписів, – може розбудити в уяві думку, що публікуються лише деякі вибрані речі, що публікуються уривки – не щось, що є змонтоване, – і що потрібне розуміння повного контексту всіх цих розмов, котрі там відбувалися. Я наполягав, щоб це оприлюднення було максимально якнайдетальніше – розуміючи, що якщо в майора є застереження про речі, котрі могли би вважатися державними таємницями, то вони могли би бути винятками з цього стандарту».

Тобто чи ми маємо справу з недобросовісністю журналістів?

«Маємо справу з неточним розумінням моїх слів і, напевно, неточним цитуванням моїх слів, бо я слово "змонтовані" ніколи не вживав».

Тобто ви не вважаєте, що записи майора Мельниченка є змонтованими аудіокопіями з офіційних розмов президента?

«Я не маю підстав робити такі висновки».

Що ж до коментаря про те, що під час виступу Віктора Ющенка у Вашинґтоні Микола Мельниченко був у товаристві з лоббістом Віктора Медведчука, то, за словами президента Фрідом Гаус Адріяна Каратницького, він не був присутній на цій зустрічі і таке сусідство могло бути випадковим.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG