Доступність посилання

ТОП новини

Міжафганські переговори у Бонні


Міжафганські переговори у Бонні

Прага, 3 грудня 2001 року - Переговори щодо політичного майбутнього Афганістану, що вже тиждень проходять у резиденції уряду ФРН Петерсберґ під Бонном, вступають у завершальну стадію, хоча й досі не вщухають гострі дебати.

Представники ООН сподіваються, що чотири афганські делегації вже завтра, у вівторок, схвалять остаточне рішення щодо складу перехідного органу виконавчої влади.

У переговорах беруть участь 38 делегатів від чотирьох найвпливовіших політичних угруповань Афганістану. Це представники: Об’єднаного антиталібського фронту, колишнього короля Захіра Шаха, афганських біженців у Пакистані і делегація від так званої «Кіпрської ініціативи», котру представляють іранські афганці.

Після тривалих дебатів та суперечок, сторони домовилися про утворення перехідного уряду, який керуватиме країною протягом 6 місяців до скликання «Лойї джірґі» - найвищої ради старійшин афганських племен. Перехідний уряд складатиметься з 29 осіб – голови, 5 його заступників та 23 міністрів. За наполяганням ООН, одним з міністрів має бути жінка. Перехідний уряд мав би розпочати свою роботу вже цього місяця у Кабулі, куди Організація Об’єднаних Націй збирається скерувати міжнародні сили з підтримки миру і стабільності.

За оцінками представників ООН, перехідний політичний процес в Афганістані, після падіння режиму «Талібану», триватиме до двох років.

Протягом сьогоднішнього дня гострі дебати відбувалися довкола персонального складу перехідного уряду. Серйозне протистояння відбувається стосовно кандидатури на посаду керівника перехідного уряду. На цю посаду претендують два впливових кандидати - професор Абдул Саттар Сірат – нинішній радник колишнього короля Афганістану Захіра Шаха. Абдул Саттар Сірат свого часу був міністром юстиції Авганістану. А іншим кандидатом є - представник Об’єднаного антиталібського фронту, пуштунський лідер Хамід Карзай, якого підтримують Сполучені Штати.

У проекті угоди, що її запропонували представники ООН, передбачено також утворити комісію для організації верховного суду і скликання зборів старійшин - Лойї джірґі.

До цього часу відкритим залишається питання, щодо ролі у майбутніх владних структурах Афганістану двох ключових постатей – колишнього короля Захіра Шаха і лідера Об’єднаного антиталібського фронту, законного президента Афганістану Бурхануддіна Раббані, якого таліби усунули від влади у 1996 році.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG