Доступність посилання

ТОП новини

Одну з найсильниших рекетирських груп з України вдалось знешкоднити чеській поліції в Празі


Одну з найсильниших рекетирських груп з України вдалось знешкоднити чеській поліції в Празі

Прага, 6 грудня 2001 - Сьогодні ще тяжко оцінити, до якої міри успіх акції празької поліції матиме вплив на розстановку кримінальних сил у Празі й відповідно – наскільки спокійніше почнуть жити в Чехії тисячі українських громадян, котрі тут працюють чи займаються підприємництвом. Та чеська поліція вважає, що привід для оптимізму все ж є: вдалось затримати шістьох важливих членів з так званої мукачівської злочинної бригади. За інформацією поліції, це угрупування тримало під контролем терени центральної та північної Чехії зі столицею включно.

Фахівці з відділу з боротьби з організованою злочинністю поліції Чеської Республіки відстежували групу українських рекетирів майже рік. Нещодавно її вдалось затримати, причім - так би мовити, на гарячому, на місці передачі понад однієї тисячі доларів відступного від жертви рекету - одного громадянина з України. Дальшим кроком поліція обшукала злочинців удома, і ця акція дала результати. Вогнепальна зроя, боєприпаси, бейсбольні палиці, наручники – такою мовою розмовляли злочинці переважно зі своїми ж співгромадянами, вимагаючи у них гроші. Поліція провела також обшуки в гуртожитках, де в основному мешкають українські робітники. Було затримано 39 осіб, з яких 24 відразу змушені були покинути Чехію. Причина - нелегальне працевлаштування і перебування на теренах країни.

Зараз чеська поліція провадить розслідування. В разі, якщо суд визнає шістьох рекетирів з України винними, чекає їх до 12-ти років тюрми.

Ось як прокоментував останні поліційні акції майор Їржі Вокуш - речник поліції Чеської Республіки:

Ї. ВОКУШ: Зараз ми розслідуємо справу шести громадян України, котрі знаходяться в тюрмі. Вони займались рекетом переважно щодо своїх же співгромадян, але також і громадян з інших пострадянських держав. Ця група грабувала передусім заможніших людей, зокрема – підприємців з України, які живуть у Чехії. Ми вважаємо, що акція пройшла дуже успішно.

О.Пеленська: Як ви вважаєте, чи може ця акція в цілому вплинути на зменшення злочинності українських громадян у Чехії?

Ї.ВОКУШ: Акція, що її провела група з боротьби з організованою злочинністю в Празі, звичайно матиме позитивний вплив на загальньний стан злочинності. Однак потрібно усвідомити, що боротьба з організованою злочинністю пригадує чимось бій з багатоголовим драконом. Тобто, на місці однієї відрубаної голови можуть вирости інші. Це означає, що порожнє місце намагатиметься хтось зайняти. Тому ми не можемо ні на мить припиняти боротбу з організованою злочиннсітю.

О.Пеленська: В чеських масмедіях найчастіше мовиться про організовані злочинні групі, чи як їх називають – бригади з України. Чи вони справді належать до найсильніших? Потрібно пам’ятати, що під впливом цих інформацій формується переважно негативний імідж про Україну та українців у чеських громадян.

Ї.ВОКУШ: Частка громадян України в організованій злочинності в Чеській Республіці є відносто значною і від середини 90-их років цей відсоток постійно зростає. В цілому за статистикою третина цих злочинів припадає на українських громадян. Це відносно висока цифра. Повинен також наголосити, що діяльність цих злочинців направлена передусім проти своїх же співгромадян, менше – проти чехів.

Речник чеської поліції Їржі Вокуш лише підтвердив те, що не одного разу доводилось чути від українських громадян, які тут чесно заробляють на хліб: найбільшою їхньою загрозою на чужині є рекетир родом з дому. Ці, позбавлені елементарних моральних засад особи, в погоні за швидкими грішми не гребують нічим - ні шантажем, ні вбивством, ні перекупництвом. Переважно вони ж займаються постачанням українок до чеських нічних клубів, в основному на чесько-німецькому кордоні. На двох таких босів з України зараз чеська поліція оголосила загальнодержавний розшук.

Злочинність мафіанських структур з України на чеських теренах завдає значної моральної та матеріальної шкоди не тільки чесним людям, котрі в Чеській Республіці тяжкою працею заробляють на життя, але ширше – політичному іміджеві України в світі. Потрібно однак зазначити, що в чеському суспільстві все частіше лунають голоси на захист робітників з України, на потребу активніше захищати їх від мафії. Більшість чехів уже навчилась не скидати все до одного мішка. Це відзначив також і речник чеської поліції Їржі Вокуш:

Ї.ВОКУШ: Більшість іноземців, у тому числі – й українців, у нас чесно живуть і працюють. Та на жаль, найчастіше саме на їхній чесній праці паразитують різні злочинні організації, які займаються рекетом і насильницькими діями.

У справедливості цих слів переконують і останні події. Уряд Чеської Республіки має намір розширити можливості легального працевлаштування українських громадян за окремими спеціальностями.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG