Доступність посилання

ТОП новини

Тему смерті Георгія Гонгадзе та касетного скандалу не оминули бельгійські видання – популярний тижневик Кнак вмістив статтю «Кучму геть!»


Тему смерті Георгія Гонгадзе та касетного скандалу не оминули бельгійські видання – популярний тижневик Кнак вмістив статтю «Кучму геть!»

Брюссель, 26 грудня 2001 – Чомусь існувала добра надія, що популярність президента Леоніда Кучми буде прообразом українського Путіна. Проте реальність показала, що вона стала більш близькою до типу диктатора Аляксандра Лукашенки – президента Білорусі, від якого відсахнулася міжнародна спільнота. «Не виключений ризик, що Кучма може опинитися на тій самій стежці, що й Слободан Мілошевич або Ніколау Чаушеску» - робить припущення бельгійський часопис і продовжує: «Російська преса вже називає Київ Белградом на Дніпрі». Далі тижневик Кнак послідовно описує розвиток скандалу, починаючи від дня зникнення Георгія Гонгадзе та оприлюднення депутатом Морозом горезвісних плівок майора спецслужб Мельниченка. Зокрема, чимало уваги бельгійський журналіст присвятив кривавим березневим подіям та «зніманню стружки» з Леоніда Кучми Радою Європи.

Автор статті Вессел Дейон пише, що скандал «Кучма-ґейт» дуже подібний до скандалу «Вотер-ґейт», який призвів до відставки американського президента Ричарда Ніксона. Далі тижневик Кнак, посилаючись на Нью-Йорк таймс, наводить слова майора Мельниченка, який звинувачує Кучму в корупції й каже: «гроші проходили через члена Верховної Ради Олександра Волкова, який був персональним касиром Кучми». «Однак Кучма не виняток,- веде далі тижневик,- адже російського екс-президента Бориса Єльцина також звинувачували в корупційних скандалах».

Але тут автор нагадує про народне прислів’я – коли в Москві стрижуть нігті, то в Києві обрізають пальці. Президент Владімір Путін теж не симпатик критичних журналістів. Свідчення того – повалення медіа-концерну Медіамост. Російському президентові, мабуть, було й відомо, де утримували в Чечні журналіста радіо Вільна Європа/радіо Свобода Андрія Бабіцкого, і не виключено, що в цій справі зіграли гидку роль спецслужби Росії. «Проте, ім’я Путіна не пов’язують з журналістами, яким відрубують голови – адже Бабіцкий живий» - зазначає бельгійський часопис Кнак. Висновок, який робить коментатор, такий: «Україна все ще є сумним віддзеркаленням і карикатурою Росії».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG