Доступність посилання

ТОП новини

Німецький оглядач про український футбол


Німецький оглядач про український футбол

Прага, 28 грудня 2001 ― Якби українська національна збірна з футболу грала з таким завзяттям, як борються між собою власники клубів Динамо Київ і Шахтар Донецьк, Кубок Світу вже давно був би в руках українців, уважають західні оглядачі. Головними ворогами українського футболу вони називають скорумпованість футбольних суддів, існування різних футбольних ліг, брак молодих талантів і, нарешті, бідність в Україні, коли фанати не в змозі підтримувати свої команди.

Суперництво між командами Шахтар і Динамо руйнує український футбол, пише у п’ятницю німецьке агенство ДПА. У цьому суперництві змагаються не лише футболісти, але й олігархи. З одного боку – Григорій Суркіс, нафтовий і хімічний магнат, наближений до президента Кучми, який на початку 90-х років придбав клуб Динамо Київ, інвестувавши до нього чималі кошти, а пізніше продав провідних гравців за шалені для України гроші – близько 20 мільйонів доларів. Унаслідок цього, вважає німецький оглядач Стефан Коршак, колись сильне, а нині зібране з ветеранів, молодих футболістів, а також східноєвропейських та африканських гравців, Динамо не виграло жодної гри кваліфікаційних матчів Ліґи чемпіонів.

Із протилежного боку на футбольному ринґу України – ще один магнат Ренат Ахметов, який став президентом донецького Шахтаря після того, як зробив свій капітал у металургійному й вугільному бізнесі. Так само як і Суркіс, Ахметов, зазначає агенство Дойче Прессе-Аґентур, чимало інвестував до свого клубу і навіть за рекордно високу для українського футболу суму (5 мільйонів доларів) придбав нігерійського нападника.

Проте ворожнеча між двома футбольними магнатами завдає великої шкоди українському футболові. Президент Шахтаря Ахметов із цим погоджується, і водночас звинувачує Суркіса у зловживанні посадою Голови Федерації Футболу для підсудження на користь Динамо. Суркіс називає заяви Ахметова емоційними і неетичними, проте, як повідомило агенство ДПА, на останньому засіданні Української федерації футболу київський олігарх таки визнав, що більшість українських суддів беруть хабарі.

Навіть якби футбольні судді були чистими на руку, німецький оглядач уважає, що український футбол став низького рівня. Належну тренувальну базу мають лише два клуби - Динамо і Шахтар. Майже усі закордонні гравці працюють або на Ахметова, або на Суркіса; в деяких командах українські гравці місяцями не одержують зарплати, у той час як у Києві й Донецьку футболісти володіють будинками, роз’їжджають на власних автах і за рахунок команди відпочивають за кордоном.

Таким чином в українському футболі складється нездорова ситуація, коли за першість змагаються лише два клуби, а решта виборюють третє місце. Такого висновку доходить німецький оглядач Стефан Коршак. Він уважає, що від цього страждає не лише сам футбол, а й футбольні вболівальники, які втрачають інтерес до вболівання.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG