Доступність посилання

ТОП новини

Меджліс скликає позачергову сесію Курултаю


Меджліс скликає позачергову сесію Курултаю

Симферополь, 3 січня 2002 – Меджліс кримськотатарського народу ухвалив рішення скликати 19 січня позачергову сесію 4-го Курултаю – загальнонаціонального з’їзду кримських татар. Як повідомила прес-служба Меджлісу, на з’їзді розглядатимуться питання, пов'язані з кампанією виборів депутатів Верховної Ради Криму, яка в Криму розпочалася 30 грудня минулого року.

Як повідомив Радіо Свобода заступник голови Меджлісу Ремзі Ільясов, на якого покладено розв’язання організаційних питань із проведення Курултаю, до 5 січня реґіональні меджліси зобов'язані провести засідання з висунення кандидатів у депутати Верховної Ради АРК і подати їхні кандидатури до Меджлісу кримськотатарського народу. На його черговому засіданні буде створено штаб із проведення виборів до кримського парламенту і розглянуто пропозиції від реґіональних структур національного самоврядування – з наступним винесенням їх на затвердження позачергової сесії Курултаю.

Місцеві спостерігачі відзначають, що Меджліс відкинув вимоги радикалів бойкотувати вибори до кримського парламенту – навіть попри те, що чинне виборче законодавство ніяк не враховує інтереси, та й узагалі саме існування кримських татар як етнічної спільноти. Крім того, перед Новим роком Центральна виборча комісія Криму відхилила пропозиції про нарізання виборчих округів таким чином, щоб хоча б у кількох із них кримські татари склали значну частку виборців і отримали хоч би теоретичну можливість обрати свого депутата.

Але, як заявив лідер Меджлісу Мустафа Джемілєв, кримські татари братимуть активну участь у виборчій кампанії до Верховної Ради автономії, однак якщо за її результатами до місцевого парламенту потрапить менше кримських татар, аніж частка кримськотатарського населення півострова, то Меджліс піде на проведення кампанії з дострокового розпуску такої Верховної Ради АРК.

Усі ці пристрасті стосуються тільки виборів до кримського парламенту. Участь у виборчій кампанії до Верховної Ради України Меджліс бере у блоці Віктора Ющенка. За оптимістичним прогнозом першого заступника голови Меджлісу Рефата Чубарова, кримськотатарські виборці можуть підняти кількість отриманих у Криму блоком “Наша Україна” голосів до 13-14%. Та це лише за умов активної спільної роботи виборчого штабу цього блоку і Меджлісу серед кримських татар.

А от перспективи на виборах до парламенту автономії, за оцінками фахівців, для кримських татар не такі оптимістичні. За прогнозами, що висловлюються в місцевій пресі, Меджліс може розраховувати на 3-5 мандатів. Ще 1-2 кримських татар може пройти за підтримки комуністів. Утім, прогнози – річ невдячна, а поки що Меджліс готується до позачергового Курултаю, який має вплинути на передвиборчу ситуацію в Криму.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG