Співголова СНП Анна Малікова заявила, що цей документ є нічим іншим, як спробою ревізії тріанонського договору. Нагадаю, що цю угоду було підписано 1920 році в паризькому передмісті за участі представників Антанти і переможених. Згідно з договором, Угорщину позбавили майже половини її територій. Малікова також переконана, що якби в Словаччині «існували дієві юридичні норми, то поява закону в сусідній державі автоматично призвела б до ситуації, схожої на косовську». Разом із членами Руху християнських демократів Словацька Національна партія підтримує ініціативу схвалення словацьким парламентом такого законодавчого нормативу, який знешкодить дію закону «Про статус…» на словацькій території. З огляду на це як приклад наводиться Австрія, де не визнають чинним так зване угорське посвідчення для членів етнічної громади угорців у цій країні.
Проурядовий Рух християнських демократів Словаччини, насамперед, виступає проти надання матеріальної підтримки родичів учнів національних шкіл і фінансування спроб знайти працю словацьким угорцям на історичній батьківщині. Прес-секретар цього об’єднання Владімір Пцолінскій повідомив, що вже у вівторок на запланованому засіданні урядової коаліційної Ради у Братіславі більшість партнерів підтримають ухвалення «контрзакону».
На думку голови Угорської партії Словаччини Бели Буґара, розігрування так званої угорської карти в Словаччині поки що справно приносить відповідні дивіденди противникам угорсько-словацького зближення. Коли п’ять років тому офіційна Братіслава ухвалила словацький закон про статус, то ніхто з сусідніх країн навіть не подумав здіймати націоналістичний балаган, нагадав політик. Ба навіть більше, продовжив він,- колишній уряд Владіміра Мечіара зовсім не консультувався з цього питання зі своїми закордонними партнерами.