Доступність посилання

ТОП новини

До подій в Афганістані


До подій в Афганістані

Прага, 10 січня 2002 - Американська авіація сьогодні знову атакувала позиції бойовиків “Аль-Каїди” на сході Афганістану. А речник Білого Дому заявив, що Сполучені Штати й далі наполягають на видачі лідерів талібану. Такою була його реакція на слова афганського воєначальника і місцевого лідера Канадагару, який стверджує, що випустив на волю міністра юстиції талібів і низку інших чільних урядовців.

Але деякі оглядачі сумніваються в тому, що цей факт взагалі мав місце. Джерела у Пентагоні заявили газеті “Вол Стріт Джорнел,” що вони не певні, що хтось із чільних талібів здавався, тому може й не було кого випускати на волю. Але, як вважають оглядачі, навіть поширення цього повідомлення вказує на серйозну проблему. Якщо в Кабулі зосереджено значні міжнародні сили, то провінціями Афганістану керують місцеві воєначальники, які нерідко мають власну позицію стосовно того, що треба робити із талібами. Вся ця історія свідчить і про те, наскільки обмеженою є влада тимчасового уряду Афганістану.

Сьогодні спеціальний представник Європейського Союзу в цій країні сказав, що можливо треба буде поширити мандат міжнародних сил, які зараз мають право перебувати лише в афганській столиці. За його словами, ООН може знову обговорити це питання за кілька місяців. Щоправда, міністр оборони Німеччини також у сьогоднішньому інтерв’ю пресі заявив, що повноваження перехідного афганського уряду повинні гарантувати самі афганці. Американці тим часом розслідують аварію свого військового літака, який врізався в гору на південному-заході Пакистану пізно ввечері у вівторок. Загинуло семеро осіб ― шестеро морських піхотинців і одна жінка-радист ― аварія з найбільшою кількістю жертв за весь час антитерористичної операції в Афганістані. У Пентагоні кажуть, що наразі немає доказів того, що літак впав внаслідок обстрілу, хоча й не виключають такої можливості. Президент Буш висловив співчуття родинам солдатів, підкресливши, що американці воюють за справедливу справу.

А в Кабулі влада наказала усім озброєним людям покинути вулиці під загрозою ув’язнення. Крім цього, керівник тимчасового уряду Гамід Карзай оприлюднив новий план відбудови Афганістану, який передбачає створення “національної” армії та проведення економічних реформ. У своєму виступі Карзай говорив і про потребу приборкати інфляцію. Справа в тому, що деякі регіони Афганістану самостійно друкували гроші, і тепер в Кабулі відмовляються визнавати нічим не підкріплені монети. Після затяжної посухи в афганській столиці сьогодні вперше випав сніг і в декого це також вселяє надію, що життя може змінитися на краще.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG