Доступність посилання

ТОП новини

Кримського журналіста Потаманова звільнено з ув’язнення


Кримського журналіста Потаманова звільнено з ув’язнення

Симферополь, 14 січня 2002 - У понеділок Комітет з моніторингу свободи преси в Криму повідомив, що Залізничний місцевий суд Симферополя ухвалив: звільнити колишнього редактора кримської районної радіостанції “Фенікс” Сергія Потаманова з ув’язнення. Як ми повідомляли раніше, журналіста було звинувачено у кримінальних злочинах за 4-ма статтями Карного кодексу України і він півтора року провів за гратами.

Сергія Потаманова адміністрація Симферопольської виправної колонії відпустила у п’ятницю пізно ввечері, коли уже розійшлися усі, хто його збирався зустрічати – рідні, друзі, колеги. Тим не менш, керівництво в’язниці виконало свою обіцянку подати документи ув’язненого журналіста до суду, як тільки вийдуть терміни, визначені законом.

– Умовно-дострокове звільнення – це тільки перша перемога у відстоюванні своєї невинності, - каже Сергій Потаманов. За його словами, він має намір домагатися його повного виправдання: (*) “Я бачу поки реальних два питання. Перше – це домогтися скасування вироку за процесуальними порушеннями в суді. А потім – зайнятися порушеннями в процесі роботи пенітенційної системи, оскільки залишитися осторонь того, що там діється, мені просто не дозволить совість і журналістський обов’язок, - каже Сергій Потаманов.

Уже ближчим часом він збирається до столиці, щоб домогтися пришвидшення розгляду його скарги в Апеляційному суді України, яка там лежить майже пів року. Крім того журналіст звернувся за захистом і до Європейського суду з прав людини. На думку Сергія Потаманова, саме реакція засобів масової інформації та увага і підтримка громадськості, в тому числі закордонної – дозволили йому вийти з-за грат раніше. Нагадаю, що справа журналіста Потаманова була на контролі у Комітету з моніторингу свободи преси в Криму та київської журналістської організації “Інститут масової інформації”. Представники ІМІ і “Репортерів без кордонів” у жовтні відвідували симферопольську колонію і зустрічалися із Сергієм Потамановим і саме після цього візиту адміністрація тюрми зробила усе можливе, щоб спекатися в’язня-журналіста.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG