Так чи інакше, а закон є закон, і компанія Юнайтед Ейрлайнс вже застосовує новий засіб перевірки в одинадцяти аеропортах Сполучених Штатів.
У п’ятницю 18 січня у Сполучених штатах набуває чинності закон про безпеку авіаперевезень
Вашинґтон, 16 січня 2002 - Закон, прийнятий Конгресом та підписаний президентом Джорджем Бушем, вимагає від авіакомпаній перевіряти багаж кожного пасажира, незалежно від того, летить він до Риму чи до Сан-Франциско. Раніше ретельній перевірці піддавали багаж лише тих, хто подорожує закордон. Але після подій одинадцятого вересня минулого року, коли повітряні пірати - ісламські терористи здійснили напад на Нью-Йорк та Вашінгтон, безпека авіаліній вийшла на передній план. Отож, у листопаді було прийнято закон, за яким авікомпанії повинні перевіряти багаж своїх пасажирів будь-якими засобами, а саме: шляхом застосування спеціальних приладів, здатних виявляти вибухові речовини, за допомогою тренованих собак, які можуть винюхувати вибухівку, перевіркою кожної валізи вручну, як це роблять ізраїльські авікомпанії, що зажили репутації найбезпечніших у світі. Нарешті, четвертий метод перевірки – переконатися, що жодна валіза не подорожує без свого господаря, тобто порівнювати список пасажирів на борту зі списком багажу. Щоб уявити собі масштаб проблеми, треба взяти до уваги, що лише на території Сполучених Штатів авіалінії щороку перевозять майже півтора міль’ярда валіз, і досі лише десять відсотків багажу піддавалося ретельній перевірці. Справа ускладнюється тим, що приладів, чутливих на вибухівку, ще дуже мало, собак теж, а щодо перевірки вручну, то цей метод загрожує ускладнити повітярні подорожі десятків мільйонів американців додатковими годинами стояння у чергах. Залишається четвертий засіб – гарантувати, щоб жодна валіза не потрапила до багажного відділення авіалайнера без господаря, який має подорожувати тим-таки рейсом. Більшість авіакомпаній можуть швидко встановити, чи пасажир на списку зайняв своє місце в літаку, але що як виявили відсутність пасажира і треба вилучити його багаж із трюму лайнера? На відміну від літаків із широким фюзеляжем, куди багаж закладають у контейнерах, літаки меншого розміру на місцевих маршрутах завантажують валізи безпосередньо до трюму. Щоб вилучити багаж звідти, треба перелопатити гору валіз. Крім того, як зауважив Норман Мінета, міністр транспорту, потенційного терориста-самовбивцю навряд чи вдасться зупинити навіть найретельнішим порівнянням списків пасажирів та багажу. На його думку, найважливішою датою є не вісімнадцяте січня, а тридцять перше грудня 2002 року, коли кожна одиниця багажу в аеропортах проходитиме крізь прилад, чутливий до вибухівки. Його вже виготовляють, розміром він з вантажівку, коштує мільйон доларів штука, 160 вже встановлено в аеропортах, але уряд має закупити іще дві тисячі, як запевняє Федеральна авіаційна адміністрація.
Так чи інакше, а закон є закон, і компанія Юнайтед Ейрлайнс вже застосовує новий засіб перевірки в одинадцяти аеропортах Сполучених Штатів.
Так чи інакше, а закон є закон, і компанія Юнайтед Ейрлайнс вже застосовує новий засіб перевірки в одинадцяти аеропортах Сполучених Штатів.
ЗВЕРНИ УВАГУ
ВИБІР ЧИТАЧІВ
1
Прем’єр Польщі: «ми більше не передаємо Україні зброю» 69124 views
2Кадиров заявив, що живий і здоровий, а в лікарні в Москві лежить його дядько 50081 views
3«Не можемо брати все що завгодно»: Ігнат пояснив, чому ЗСУ не потрібні літаки Mirage 2000 22303 views
4Росія атакувала Україну 43 ракетами, 36 збили – Повітряні сили ЗСУ 20471 views
5Польща буде змушена продовжити тимчасовий захист українцям, ЄС затвердить рішення наступного тижня 15700 views
6Дуда: слова прем’єр-міністра Польщі щодо зброї для України неправильно витлумачили 11771 views
7В українському МЗС закликали «відкинути емоції» після виклику Польщею посла України 9220 views
8Ракетний удар по Черкасах: знову зросла кількість постраждалих 6868 views
9Промова Байдена в ООН: якщо Росія переможе, незалежність жодної нації не буде в безпеці 5301 views
10З’явилися супутникові знімки наслідків удару по командному пункту Чорноморського флоту РФ 5050 views
ФОТО ТА ВІДЕО
-
Відео
«Схопила дитину, вилетіла в коридор, навколо все горіло» – жителька Черкас
Українські військові знищили 36 з 43 ракет, якими вранці 21 вересня російські війська атакували Україну, повідомили Повітряні сили ЗСУ. Українська влада повідомила, що військові РФ випустили «шахеди» по Києву, Херсону і Херсонщині, Рівному та Дрогобичі на Львівщині. Постраждали також Черкаси.
-
Фотогалереї
Нова масована атака РФ на Україну: наслідки в Києві та Черкасах (фотосвідчення)
За даними української влади, щонайменше шестеро людей загинули та десятки отримали поранення в результаті найбільших ракетних ударів по Україні за останні тижні, які завдали шкоди енергетичним об’єктам і спричинили збої в електроенергії.