Доступність посилання

ТОП новини

Економічні Новини


Економічні Новини

На початку 2002 року загальна сума боргу iз невиплаченої заробiтної плати в Українi залишається на рiвнi 2,9 млрд. грн.

Про це повiдомив прем'єр-мiнiстр України Анатолiй Кінах. Двi третини цiєї заборгованостi належать пiдприємствам недержавної форми власностi, а заборгованiсть у державному секторi економiки становить близько 1 млрд. грн. За словами А.Кінаха, найбiльшими борги залишаються в агропромисловому секторi, у вугiльнiй галузi i машинобудiвному комплексi. Як сказав А.Кінах, для вирiшення цiєї проблеми уряду необхiдно вдосконалювати систему управлiння державним майном, "шукати ефективних менеджерiв для пiдприємств, працювати не тiльки над збереженням стабiльних показникiв дiяльностi пiдприємств, але й над пiдвищенням рiвня їх зобов'язань перед своїми працiвниками".

Уряд Туркменистану пiдтвердив домовленiсть про постачання Українi газу у 2002 роцi обсягом 34 млрд. куб. м

Це вiдповiдає затвердженому газовому балансу України. За словами першого вiце-прем'єра України Олега Дубини, вже пiдписана постанова уряду Туркменистану про розрахунки за газ у 2002 роцi. Перший вiце-прем'єр охарактеризував умови цих розрахункiв як "хороші". Коментуючи iншi пiдсумки своєї поїздки до Туркменистану, О.Дубина повiдомив про досягнення домовленостi про спорудження танкерiв i суховантажiв для Туркменистану в Українi, а також вiдновлення докiв з ремонту суден. Сторони також домовилися про проведення українськими фахiвцями реконструкцiї в Туркменистанi цементного заводу i будiвництво нового цементного заводу.

16-18 сiчня у Києвi Україна i ЄС обговорять перспективи спiвробiтництва в енергетичнiй галузi.

Зокрема, йтиметься про питання транзиту енергоресурсiв i створення мiжнародного консорцiуму з експлуатацiї нафтопроводу "Одеса-Броди". Цими днями в українськiй столицi вiдбудеться перше засiдання пiдкомiтету Україна - ЄС з питань енергетики, спiвробiтництва у галузi ядерної енергетики, освiти, культури i науки. Учасники засiдання також обговорять спiвробiтництво у галузi вiдновної електроенергетики, зокрема, бiопалива, яке в Українi поки що не використовується.

Заборгованiсть iз заробiтної плати i соцiальних виплат в Українi в минулому роцi скоротилася бiльш як на 2 млрд. гривень. На початок 2002 року заборгованість становить 2 млрд. 900 млн. грн. Як відзначив прем'єр-мiнiстр України Анатолiй Кiнах, низькi темпи скорочення боргiв iз зарплати спостерiгається у вугiльнiй галузi (на 10%), житлово-комунальному господарствi (9,4%), у морському транспортi (14%). За його словами, в авiацiйному транспортi i рибному господарствi заборгованiсть iз зарплати торiк навiть зросла. Як сказав А.Кiнах, на держсектор припадає близько третини всiх боргiв iз зарплати на суму близько 1 млрд. грн., і це примушує шукати ефективнiшi шляхи управлiння державним майном i полiпшувати якiсть менеджменту держпiдприємств. Зокрема, сказав прем'єр, необхiдний бiльш диференцiйований пiдхiд до пiдприємств-боржникiв iз зарплати. А.Кінах наголосив, що борг iз зарплати має розглядатися як грубе порушення прав людини.

Зростання валового внутрішнього продукту в Україні в 2001 році склало 9%. Основні показники розвитку економіки України, досягнуті за останній час, є одними з кращих серед країн Європи, динаміка економічного росту здобуває стабільний характер, зокрема, зростання ВВП спостерігається упродовж 22 місяців.

Прем'єр-міністр України Анатолій Кінах підкреслив, що зростання ВВП дозволить уряду збільшити пенсії громадянам на 10%, починаючи з цього місяця, повідомляє Assocіated Press. Також з лютого 2002 року на 15% буде збільшена заробітна плата деяким державним службовцям. Кінах зазначив, що завдяки економічному зростанню торік заробітна плата в Україні була збільшена в середньому на 19%.

Військово-промисловий комплекс Росії має намір взяти активну участь у приватизації української промисловості.

Про це повідомили в російській Державній інвестиційній корпорації. За словами її представників, цього року російські підприємства планують виділити 200-300 мільйонів доларів для участі в приватизації об"єктів української промисловості. Йдеться передусім про підприємства російського військово-промислового комплексу, які найбільше зацікавлені в акціях українських підприємств авіаційної та атомно-енергетичної сфери. Росіяни вважають, що українці теж зацікавлені в розширенні своєї присутності на російському ринку, як за рахунок збільшення експорту українських товарів, так і за рахунок збільшення своєї частки в акціях російських підприємств. У російській Державній інвестиційній корпорації переконані, що вже найближчим майбутнім обсяги взаємних інвестицій сторін сягнуть одного мільярда доларів. Коментуючі участь російського капіталу в українській приватизації, деякі московські експерти не приховують, що в цьому є не лише економічна, але й політична складова.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG