Доступність посилання

ТОП новини

У процесi екс-президентовi Югославiї Слободану Мiлошевичу буде свiдчити й один iз його близьких спiвробiтникiв, поки що анонiмна особа, яку в актах прокуратури називають пiд шифрою КА 3


У процесi екс-президентовi Югославiї Слободану Мiлошевичу буде свiдчити й один iз його близьких спiвробiтникiв, поки що анонiмна особа, яку в актах прокуратури називають пiд шифрою КА 3

Бєлград, 18 сiчня 2002 – Хто буде свiдчити про операцiї югославської армiї й сербської полiцiї у Косовi в 1998-99 роках та чи свiдок КА 3 взагалi iснує? В Гаазькiй прокуратурi заявляють, що йдеться про особу, яка належала до кола близьких спiвробiтникiв Мiлошевича. Нагадаємо, що етнiчнi албанцi в першiй половинi 1998 року звiльнили одну третину територiї Косова. Тодi розпочався зворотнiй удар Бєлграда, жертвою якого було, насамперед, албанське мирне населення, оскiльки повстанськi загони перед наступом сербських сил вiдступали в гiрськi райони. У листопадi того ж року Мiлошевич звiльнив з посади начальника Генштабу Момчiла Перiшича. Згодом звiльнив й керiвника служби контрозвiдки Збройних сил. Пiсля перемоги демократичних сил звiльнено бiльшiсть урядовцiв, якi безпосердньо були причетнi до косовської драми. Отож, особу КА 3 слiд шукати серед колишнiх полiтичних дiячiв або вiйськово-полiцейських командувачiв.

Найвiрогiднiшим свiдком мiг би бути Ґоран Мiлiнович, багатолiтнiй голова адмiнiстрацiї Мiлошевича, якого називаюють “людиною з тiнi”. Вiн щодня був з главою держави й нiхто краще вiд нього не знає з ким Мiлошевич контактував та кому давав окремi накази. Пiсля падiння свого працедавця, якому вiн був безмежно вiдданим, Мiлiнович вiдмовився давати iнтерв’ю й став, так би мовити, пiдпiльником. Iнших з кола можливих свiдкiв також немає на сценi. Окремi з них неначе в землю пропали. Журналiстам не вдалося дiзнатися де перебувають колишнi чiльнi керiвники вiйськової контррозвiдки Ґеза Фаркаш та Олександр Василєвич. Пiсля виявлення у Сербiї масових могил, в яких перепоховано замордованих косовських албанцiв, безвiсти щез й полiцейський генерал Властiмир Дьордєвич. Як пише бєлградська газета Данас, вiн ймовiрно перебуває в Росiї, Бiлорусi або Азербайджанi.

На списку осiб, якi багато знають про перебiг подiй у Косовi є й президент Сербiї Мiлан Мiлутiнович, начальник Генштабу Небойша Павкович, колишнiй мiнiстр оборони Драголюб Ойданич, полiцейський генерал Сретен Лукич тощо.

Нагадаємо, що незалежнi сербськi масмедiа в 1998-99 роках докладно повiдомляли про кровопролиття в Косовi. Прокуратура, яка зiбрала чимало доказiв звiрств, повинна довести, що операцiями керував саме Мiлошевич та, що вiн безпосередньо несе вiдповiдальнiсть за сотнi вбивств й iншi злочини.

Iм’я загадкової особи КА 3 наразi знають лише головний прокурор Трибуналу, члени Судового вiча, сам Мiлошевич та троє адвокатiв яких названо друзями суду. Хто б не був тим коронним свiдком, в його руках справжня бомба.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG