Доступність посилання

ТОП новини

В Одесі триває розгляд справи за позовом представників кількох політичних партій, які вважають, що упродовж підготовки та формування міської виборчої комісії влада порушила чинне законодавство


В Одесі триває розгляд справи за позовом представників кількох політичних партій, які вважають, що упродовж підготовки та формування міської виборчої комісії влада порушила чинне законодавство

Одеса, 23 січня 2002 - У Жовтневому районному суді Одеси триває розгляд справи за позовом представників кількох політичних партій, які вважають, що упродовж підготовки та формування міської виборчої комісії влада порушила чинне законодавство.

Представниками позивачів у суді є голова обласного відділення “Блоку Юлії Тимошенко” Федір Нарійчук, Депутат міськради Леопольд Мендельсон та президент Одеської Правозахисної академії Валерій Кочетов.

До вже поданих суду заяв додалося ще два документи – від партії “Батьківщина” та Одеської Правозахисної Академії. Її автори вважають, що нині сформована міська виборча комісія не є незалежною, і забезпечуватиме прихильність лише до одного з кандидатів на посаду міського голови Одеси – Руслана Боделана.

Серед вимог представників різних партій наступні: залучити до судового процесу представників обласної ради, визнати дії Руслана Боделана неправомірними і такими, що не відповідають чинному законодавству, скасувати рішення Одеської обласної ради про створення Одеського міськвиборчкому, заборонити міській виборчій комісії здійснювати будь-які процесуальні дії до завершення суду.

Президент Одеської Правозахисної академії Валерій Кочетов нагадав судді про те, що всі нормативні документи органів місцевого самоврядування мають видаватися державною українською мовою. Документ, оприлюднений на шпальтах газети “Одеський вісник” є російськомовним, і це, за словами Кочетові, “обмежило права корінної нації України, мешканців Одеси на розуміння цього повідомлення, яке стосується виборчого процесу”.

Валерій Кочетов заявив, що вимагає визнати дії міського голови Одеси неправомірними, а виданий ним нормативний акт, який регламентує терміни та порядок висунення кандидатур до складу міськвиборчкому, таким, що не відповідає Закону та порушує Конституцію України.

Тим часом, один з позивачів Федір Нарійчук назвав процес, який триває в Одесі, “традиційним збоченням, яке відбувається в Україні”.

Пан Нарійчук продовжує:

“Ці політичні збоченці, які належать до адміністративного ресурсу, спровокували цей суд.

Така нахабна політика нинішньої влади базується на тому, що все зійде з рук. Вони вважають, що, якщо порушувати закони може верховна влада, то і місцеві “царьки” роблять так само.

Це не нова тактика. Міський голова Одеси народжений якраз у колишньому комуністичному оточенні. Його звички залишилися дотепер. Політичні партії, які залишилися поза складу міської виборчої комісії, мають показати цілому світу, що такі явища, які відбуваються в Одесі, не повинні мати місце у суспільстві”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG