Доступність посилання

ТОП новини

Українсько-американські стосунки за період незалежності України


Українсько-американські стосунки за період незалежності України

Київ, 22 січня 2002 –

Борис Тарасюк оцінює результати українсько-американських стосунків за період незалежності України:

“За цей період Україна довела, що може бути надійним і передбачуваним партером, особливо у міжнародних справах. Це було доведено досягненнями у галузі зовнішньої політики, участю України в миротворчих операціях.

Наша країна довела послідовність у своїх діях не тільки деклараціями, але й практикою. Так, Україна позбулася третього за розміром у світі ядерного арсеналу, виконала свої зобов’язання у тому, що стосується зняття з експлуатації Чорнобильської атомної електростанції - згідно з Оттавським протоколом.

До речі, зауважу, що наші партнери з “Великої Сімки” досі не виконали своїх зобов'язань.

У цілому, в багатьох питаннях, що стосуються поведінки України на міжнародній арені, як відзначають американські партнери, Україна зарекомендувала себе як ключовий фактор стабільності і безпеки в Європі.”

Помічник посла США в Україні Марія Йованович продовжує:

“Коли Україна стала незалежною, багато людей мали відчуття: чи буде Україна існувати як незалежна держава? Ніхто не був впевнений, що цей експеримент буде продовжено.

На разі існує відповідь на це питання: Україна справді була незалежною протягом цих 10 років, і зараз вона сама шукає відповіді стосовно вирішення своїх питань. Мені здається, що це є найбільш важливим надбанням за останні 10 років.”

Людмила Литовченко( Прага):

Питання щодо верховенства права у демократичній державі. Чи є Україна заручницею корупції? Наскільки розвинені демократичні цінності у державі?

Пані Йованович:

“Коли ми дивимось сьогодні на Україну, ми споглядаємо за її розвитком. Тому що неможливо всі зміни зробити одночасно і одразу. Зараз іде передвиборчий період. Ми бачимо, як засоби масової інформації дуже ретельно стежать за цим. Мені здається, що йде дуже добре викладення розвитку подій, але, звичайно, різні засоби подають інформацію по-різному.

Український уряд запросив спостерігачів від ОБСЄ, і мені здається, це дуже добре. Вони приїздять у кінці січня і будуть знаходитись в Україні до березня. Це важливі кроки, які свідчать, що ваша держава прямує до демократії.

Також за останні два роки ми спостерігаємо економічне зростання в Україні. У 2000-му році ми бачили зростання на 5-6%, а у минулому році – на 10% - це дуже гарні показники. Цього року Верховна Рада зробила дуже важливі речі: ухвалення Цивільного кодексу, інші заходи, які роблять Україну більші привабливою для іноземних інвесторів.”

Юлія Жмакіна (Київ):

“На такому позитивному фоні, чому президента Леоніда Кучму не запрошують до Вашингтону?”

Борис Тарасюк:

“Сполучені Штати дуже критично оцінювали внутрішньополітичну кризу, яка пов’язана із справою Гонгадзе і “касетним скандалом”. Звичайно, ці події не могли не накласти відбиток на наші двосторонні стосунки.

Я можу лише зробити припущення, що це було і є причиною того, що упродовж майже двох років не відбуваються зустрічі двох президентів, на відміну від практики минулих років, коли такі зустрічі відбувалися щороку, а інколи, і двічі на рік. Очевидно, причину такої ситуації треба шукати, перш за все, у нас в Україні.

Марія Йованович:

“Президент Буш усього тільки рік знаходиться при владі. Посол Паскуаль був у Вашингтоні і мав розмову з президентом щодо України. Питання України дуже цікавить президента.

У нас дуже широка програма співробітництва з Україною. Ми маємо багато двосторонніх зустрічей на всіх рівнях, конференцій. Я думаю, що наші стосунки розвиваються.”

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG