Доступність посилання

ТОП новини

Голова кримського Центрвиборчкому балотуватиметься до Верховної Ради України


Голова кримського Центрвиборчкому балотуватиметься до Верховної Ради України

Симферополь, 24 січня 2002 - Голова кримського Центрвиборчкому Іван Поляков балотуватиметься до українського парламенту, - про це сам претендент на депутатський мандат заявив в інтерв’ю місцевим журналістам. Найцікавіше у цій ситуації, що дільничі виборчі комісії, які підпорядковані ЦВК автономії, займатимуться виборами і до кримського, і до українського парламентів.

В середу Іван Поляков подав документи на реєстрацію своєї кандидатури як кандидата в народні депутати України в окружну виборчу комісію №2 з виборів до Верховної Ради України і вніс відповідну виборчу заставу. Пікантність цієї ситуації полягає в тому, що за своєю нинішньою посадою заслужений юрист України Іван Поляков, який є головою Виборчої комісії з виборів депутатів Верховної Ради АРК, - очолює всю систему виборчих комісій в Криму і має керувати та координувати їхню роботу. Водночас, функції виборчкомів з виборів депутатів кримського парламенту виконують комісії з виборів народних депутатів України. У тому числі і на території виборчого округу №2, в якому балотується пан Поляков.

Ще одна особливість цієї ситуації полягає в тому, що Іван Поляков замахнувся на виборчий округ №2, де вже двічі поспіль обирався до українського парламенту впливовий та авторитетний в Криму підприємець Лев Міримський. Останній досить потужно і навіть агресивно проводив свої попередні передвиборчі кампанії і багато спостерігачів прогнозували, що й цього разу пан Міримський не знайде у своєму окрузі достойних суперників. Якщо голову кримського ЦВК підтримають комуністи, а про це вже говорять в кулуарах місцевого парламенту, то чергове переобрання Льва Міримського, якого всупереч очікуванням не підтримав блок “За єдину Україну”, – під серйозним знаком питання.

Тим часом пан Поляков заявив, що у випадку, коли йому буде відмовлено в реєстрації, то він має намір відстоювати свої інтереси у суді. Голова кримського Центрвиборчкому сказав журналістам, що йтиме “у цьому напрямку до кінця“. Водночас він порадив усім, хто проти його реєстрації в якості кандидата в народні депутати, звернутися за роз’ясненнями до Конституційного Суду. Напередодні Виборча комісія з виборів депутатів Верховної Ради АРК, яку очолює сам Іван Поляков так і зробила. Але дещо з інших питань. ЦВК Криму звернулася до Конституційного Суду України з проханням роз’яснити, чи є обмеження в агітації за кандидата у депутати кримського парламенту і чи мають право трудові колективи підприємств, розташованих за межами округу, пропонувати своїх представників до цих окружкомів. Схоже, кримський виборчком долучається до піар-компанії свого голови.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG