Доступність посилання

ТОП новини

Запитання до заступника Генпрокурора Олексія Баганця: “Скажіть, будь ласка, за якими статтями порушено справу проти майора Мельниченка?”


Запитання до заступника Генпрокурора Олексія Баганця: “Скажіть, будь ласка, за якими статтями порушено справу проти майора Мельниченка?”

Київ, 25 січня 2002 –

Юлія Жмакіна:

“Скажіть, будь ласка, за якими статтями порушено справу проти майора Мельниченка?”

Олексій Баганець:

“Ми порушували справу, коли ще діяв Кримінальний кодекс 60-го року, тоді це була 166-а стаття, частина третя: “Перевищення посадових повноважень”, також стаття 67-а : “Розголошення державної таємниці”, була стаття 125-а : “Наклеп”, “Підробка документів” - стаття 194-а”.

Юлія Жмакіна:

“А за новим кодексом?”

Олексій Баганець:

“У зв’язку з тим, що у новому Кримінальному кодексі 125-а стаття декриміналізована, то слідчим справа, порушена за цією статтею, закрита. А всі інші злочини перекваліфіковані відповідно до статей нового кодексу”.

Юлія Жмакіна:

“Чи буде порушена (чи вже порушена) справа проти керівництва майора Мельниченка, бо, кажуть, він не сам робив ці записи?”

Олексій Баганець:

“Це ми рано ще робимо висновки. Не знаю, хто таке каже. От приїде Микола Мельниченко , будемо проводити з ним слідчі дії і потім з’ясуємо все. Був запит з боку ЗМІ, що буде робити генеральна прокуратура, якщо Микола Мельниченко з’явиться на території України. Ми пояснили: будемо діяти відповідно до закону, але це не застереження. Ми вчинимо за законом. Ми ж у політиці не беремо участь.

Сьогодні за цією справою проходить одна особа – Мельниченко.

Ми зацікавлені, щоб Микола Мельниченко з’явився в Україні, щоб він був затриманий у законному порядку і щоб відносно нього , як відносно звинуваченого, були виконані всі можливі слідчі дії для того, щоб встановити істину у справі.”

Юлія Жмакіна:

“Ви спростовуєте зв’язок “справи Мельниченка” з розслідуванням “справи Гонгадзе”?

Олексій Баганець:

“Звичайно. Відносно Мельниченка порушена кримінальна справа тоді , коли мова про його участь у виборах не йшла. По-друге, Микола Мельниченко виїхав із України незаконно, підробивши документи. Ми зверталися із клопотанням до Міністерства юстиції США, щоб його повернули - нам відмовили. Тому ми зацікавлені, щоб він повернувся.

Якщо він стверджує, що може дати докази у справі Гонгадзе, то нехай приїжджає, ми будемо з ним спілкуватися...”

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG