Доступність посилання

ТОП новини

Суперечки навколо американської курятини в Україні тривають


Суперечки навколо американської курятини в Україні тривають

Київ, 30 січня 2002 – 28 січня Міністерство агропромислового комплексу України відкинуло будь-який зв’язок між забороною імпорту зі Сполучених Штатів Америки курячого м’яса та запровадженими Вашингтоном торговельними санкціями проти української держави. Як заявив головний державний інспектор ветеринарної медицини України Петро Вербицький, проблема із імпортованим до України курячим м’ясом виникла ще минулого року.

У листопаді 2001 року Міністерство агропромислового комплексу України зупинило, а з нового року заборонило імпорт курячого м’яса зі Сполучених Штатів Америки. Причиною такого рішення, як каже головний державний інспектор ветеринарної медицини Петро Вербицький, стало застосування американцями антибіотиків при вирощуванні бройлерів та обробки їхнього м’яса дезінфектантами, що заборонені українським законодавством. Про це, за його словами, стало відомо лише в жовтні минулого року, після відвідин українськими спеціалістами Сполучених Штатів. За даними ж Міністерства агропромислового комплексу України, лише у 2001 році до України було імпортовано 72 тисячі тонн курячого м’яса, 90 відсотків із якого – зі Сполучених Штатів Америки.

Як уважає президент Ради США з експорту домашньої птиці і яєць Джим Самнер, причини, через які українська ветслужба запровадила заборону на імпорт курячого м’яса, є непереконливими. За його словами, це – неправомірний торговельний бар’єр, що може викликати відповідні контрзаходи.

Експерт Інституту “Схід-Захід” Ігор Бураківський уважає, що відмова України від імпорту курячого м’яса зі Сполучених Штатів пов’язана з намаганням офіційного Києва у такий спосіб обмежити діяльність спільних підприємств-імпортерів цієї продукції.

Він продовжує: “Останні заходи України спрямовані на те, щоб обмежити доступ на пільгових умовах певних імпортних товарів, але, оскільки це неможливо зробити прямою забороною пільг для підприємств із іноземними інвестиціями, було вирішено скористатися ветеринарними та санітарними причинами, щоб заборонити постачання курячого м’яса до України”.

Тим часом Петро Вербицький не виключає того, що Україна з часом може відновити імпорт курячого м’яса зі США.

“Якщо США або комерційні структури, які займаються вирощуванням птиці та реалізацією м’яса в Україні, скажуть нам, що є такі птахофабрики, де не застосовують антибіотики та консерванти в комбікормах, ми хоч сьогодні готові поновити імпорт м’яса до України”, – підкреслив він.

У прес-службі посольства Сполучених Штатів Америки в Україні повідомили, що Вашинґтон дотепер не отримав від ветеринарної служби письмових науково обґрунтованих пояснень того, що спонукало українську сторону заборонити імпорт курячого м’яса зі Сполучених Штатів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG