Доступність посилання

ТОП новини

У Брюсселі почався симпозіум на тему «Нинішнє становище щодо нелеґальної іміґрації та контрабанди людьми через Україну»


У Брюсселі почався симпозіум на тему «Нинішнє становище щодо нелеґальної іміґрації та контрабанди людьми через Україну»

Брюссель, 30 січня 2002 – У симпозіумі беруть участь представники Європейської Комісії, Міжнародної організації у справах міґрації, Державного комітету України з охорони кордонів, української місії при ЄС. Проблема нелеґальної іміґрації в країни Європейського Союзу досить болюча – особливо тепер, коли під час проведення операції боротьби з міжнародним тероризмом в Афганістані число нелеґальних іміґрантів з Афганістану, Пакистану та Індії до Західної Європи суттєво зросло. Як твердять представники Міжнародної організації у справах міґрації, чимало нелеґальних маршрутів міґрантів пролягають через Україну.

Міжнародна організація у справах міґрації навіть видала досить солідну книжку, присвячену вивченню феномену нелеґальної іміґрації через Угорщину, Польщу та Україну. Книжка наводить десятки прикладів перетину групами афганців та пакистанців російсько-українського кордону в районах між Краснодарським краєм і Донецькою областю та на трасах, що єднають Курськ і Харків.

Прагненням авторів книжки та інших учасників брюссельського форуму щодо нелеґальної іміґрації через Україну є довести, що нелеґальна іміґрація – це не спросто незаконний перетин громадянами однієї країни чужих кордонів, а проблема значно глибша і ширша. Це торгівля жінками і дітьми з метою їхньої експлуатації – з чималими трагічними наслідками. Це зростання й розширення трансконтинентальних кримінальних мереж; до деяких залучено чимало українських туристичних аґенцій. А звідсіля цілі букети злочинів – фальшування паспортів і віз, накопичення і відмивання «чорних» грошей, поширення венеричних захворювань та їх підпільне лікування, і знову ж – за «чорну» готівку, фальшування рецептів… І пішло, й поїхало.

Під час нинішнього брюссельського симпозіуму заплановано обговорити реформи прикордонних сил України, діяльність Держкомітету з охорони кордонів України, затвердження закону про іміґрацію, закону про надання політичного притулку, закону про втікачів. Має йтися також про співпрацю між ЄС та Україною у створенні сучасної системи менеджменту у сфері міґрації, облаштування українських кордонів та чимало інших питань.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG