Доступність посилання

ТОП новини

Спікер українського парламенту Іван Плющ, нардеп Ігор Осташ на зустрічі із делегацією ОБСЄ наголосили на важливості ролі міжнародних інституцій у спостереженні за виборами


Спікер українського парламенту Іван Плющ, нардеп Ігор Осташ на зустрічі із делегацією ОБСЄ наголосили на важливості ролі міжнародних інституцій у спостереженні за виборами

Київ, 31 січня 2002 - Сьогодні у Києві відбулася зустріч спікера українського парламенту Іван Плюща із делегацією Парламентської Асамблеї ОБСЄ. Іван Плющ наголосив, що ОБСЄ приділяє Україні значну увагу як державі з молодою демократією й перехідною економікою.

Саме довготривала місія цієї інституції в Україні, зазначив спікер парламенту, дозволяє говорити про необхідність розширювати роль ОБСЄ у співпраці з Українською державою. Особливо нині, напередодні виборів. До речі, Іван Плющ в інтерв’ю журналістам сказав, що він не бачить великої різниці між попередньою та теперішньою виборчими кампаніями. Однак, на його думку, особливості кампанії-2002 є. Це те,що стало легше спілкуватися із виборцями, бо їхні доходи зростають. І, по-друге, це широке застосування різних технологій у виборчій ситуації.»

За словами Голови Верховної Ради України, офіційні державні чинники розглядають співпрацю із ОБСЄ як надзвичайно важливу складову інтеграції України до Євросоюзу та Європи. У свою чергу віце-президент Парламентської Асамблеї ОБСЄ, голова комітету Верховної Ради у закордонних справах Ігор Осташ наголосив,що серед європейських інституцій саме ОБСЄ має і матиме приорітет , спостерігаючи за виборами. І це зовсім не випадково. Адже ОБСЄ має спеціалізовані інститути – це бюро прав людини у Варшаві. Бюро надсилає довгострокові місії за спостереженнями на виборах. І ці місії нині працюють в усіх регіонах України. Вони докладно аналізують передвиборчу інформацію,зокрема те , як різні мас-медіа висвітлюють діяльність усіх партій і кандидатів у депутати. Ігор Осташ – далі:

«Інші інституції – це ПАРЄ, Європейський парламент надсилають спостерігачів за тиждень до виборів і в день виборів. Це означає,що рівень глибини не може бути стовідсотковим. Але водночас, коли складається разом аналіз ОБСЄ, інституції із довгостроковою місією , і аналізом того, що відбувається у день виборів, тоді ми маємо повну картину виборів. Що стосується ролі парламентських асамблей,то вони надсилають депутатів національних парламентів і Європарламенту також за тиждень і в день виборів. Але цього разу ми маємо цікаві прецеденти. Парламентська Асамблея ОБСЄ окрім сьогоднішньої зустрічі із колегами також передбачає візит Голови асамблеї пана Северина 25-26 лютого. Ми маємо ще і прецедент у Раді Європи. Адже ми приймаємо моніторингову групу за місяць до виборів. І це буде перша спроба реально оцінити стан передвиборчої кампанії.»

Але якщо Ігор Осташ вважає,що міжнародні інституції певним чином можуть вплинути на чесність виборів, то спікер Іван Плющ є прагматичнішим. НА його думку, чесні вибори будуть тоді, коли усі суб’єкти виборчого процесу не тільки декларуватимуть прозорість і відкритість, але й чинитимуть так у відповідності із законодавством. Іван Плющ:

«Якщо декларувать одне, а робить інше, то ніякі міжнародні закордонні інституції не допоможуть. Вони можуть тільки зафіксувати порушення. І звернутися у відповідності із чинним законодавством і міжнародними нормами співпраці до тієї чи іншої інстанції. Але це уже буде після виборів. Давайте усе-таки акцентувать увагу на тому, що коли суб’єкти виборчого процесу будуть дотримуватися законодавства, тоді міжнародні інституції скажуть,що дійсно Україна просунулася на шляху до демократизації.»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG