Доступність посилання

ТОП новини
23 квітня 2021, Київ 17:56

Спікер українського парламенту Іван Плющ, нардеп Ігор Осташ на зустрічі із делегацією ОБСЄ наголосили на важливості ролі міжнародних інституцій у спостереженні за виборами


Спікер українського парламенту Іван Плющ, нардеп Ігор Осташ на зустрічі із делегацією ОБСЄ наголосили на важливості ролі міжнародних інституцій у спостереженні за виборами

Київ, 31 січня 2002 - Сьогодні у Києві відбулася зустріч спікера українського парламенту Іван Плюща із делегацією Парламентської Асамблеї ОБСЄ. Іван Плющ наголосив, що ОБСЄ приділяє Україні значну увагу як державі з молодою демократією й перехідною економікою.

Саме довготривала місія цієї інституції в Україні, зазначив спікер парламенту, дозволяє говорити про необхідність розширювати роль ОБСЄ у співпраці з Українською державою. Особливо нині, напередодні виборів. До речі, Іван Плющ в інтерв’ю журналістам сказав, що він не бачить великої різниці між попередньою та теперішньою виборчими кампаніями. Однак, на його думку, особливості кампанії-2002 є. Це те,що стало легше спілкуватися із виборцями, бо їхні доходи зростають. І, по-друге, це широке застосування різних технологій у виборчій ситуації.»

За словами Голови Верховної Ради України, офіційні державні чинники розглядають співпрацю із ОБСЄ як надзвичайно важливу складову інтеграції України до Євросоюзу та Європи. У свою чергу віце-президент Парламентської Асамблеї ОБСЄ, голова комітету Верховної Ради у закордонних справах Ігор Осташ наголосив,що серед європейських інституцій саме ОБСЄ має і матиме приорітет , спостерігаючи за виборами. І це зовсім не випадково. Адже ОБСЄ має спеціалізовані інститути – це бюро прав людини у Варшаві. Бюро надсилає довгострокові місії за спостереженнями на виборах. І ці місії нині працюють в усіх регіонах України. Вони докладно аналізують передвиборчу інформацію,зокрема те , як різні мас-медіа висвітлюють діяльність усіх партій і кандидатів у депутати. Ігор Осташ – далі:

«Інші інституції – це ПАРЄ, Європейський парламент надсилають спостерігачів за тиждень до виборів і в день виборів. Це означає,що рівень глибини не може бути стовідсотковим. Але водночас, коли складається разом аналіз ОБСЄ, інституції із довгостроковою місією , і аналізом того, що відбувається у день виборів, тоді ми маємо повну картину виборів. Що стосується ролі парламентських асамблей,то вони надсилають депутатів національних парламентів і Європарламенту також за тиждень і в день виборів. Але цього разу ми маємо цікаві прецеденти. Парламентська Асамблея ОБСЄ окрім сьогоднішньої зустрічі із колегами також передбачає візит Голови асамблеї пана Северина 25-26 лютого. Ми маємо ще і прецедент у Раді Європи. Адже ми приймаємо моніторингову групу за місяць до виборів. І це буде перша спроба реально оцінити стан передвиборчої кампанії.»

Але якщо Ігор Осташ вважає,що міжнародні інституції певним чином можуть вплинути на чесність виборів, то спікер Іван Плющ є прагматичнішим. НА його думку, чесні вибори будуть тоді, коли усі суб’єкти виборчого процесу не тільки декларуватимуть прозорість і відкритість, але й чинитимуть так у відповідності із законодавством. Іван Плющ:

«Якщо декларувать одне, а робить інше, то ніякі міжнародні закордонні інституції не допоможуть. Вони можуть тільки зафіксувати порушення. І звернутися у відповідності із чинним законодавством і міжнародними нормами співпраці до тієї чи іншої інстанції. Але це уже буде після виборів. Давайте усе-таки акцентувать увагу на тому, що коли суб’єкти виборчого процесу будуть дотримуватися законодавства, тоді міжнародні інституції скажуть,що дійсно Україна просунулася на шляху до демократизації.»

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG