Доступність посилання

ТОП новини

Міністерство закордонних справ Білорусі заявляє, що група ОБСЄ в Мінську вже не може діяти


Міністерство закордонних справ Білорусі заявляє, що група ОБСЄ в Мінську вже не може діяти

Мінськ, 1 лютого 2002 - Білоруський міністр закордонних справ Михайло Хвастов заявив, що Консультативно-моніторингова група ОБСЄ в Мінську нині не може діяти. Сама ж група каже, що її мандат ніхто не змінив та не скасував, тому вона може працювати й далі.

Речник МЗС Білорусі Павал Латушка повідомив, що його відомство одержало листа від німецької депутатки Ути Цапф, голови спеціальної робочої групи з білоруських питань Парламентської асамблеї ОБСЄ. "В листі наголошується необхідність подовження конструктивного діалогу групи з керівництвом країни", - поінформувало білоруське Міністерство закордонних справ, яке заявляє, що надає велике значення візитові парламентаріїв ОБСЄ наступного тижня.

За офіційним повідомленням речника МЗС Білорусі, серед головних тем для обговорення Ута Цапф назвала перспективи співробітництва з постійною групою ОБСЄ в Мінську, яка досі не має нового глави. Проте сам міністр закордонних справ Михайло Хвастов знов заявив, що мандат цієї Консультативно-моніторингової групи ОБСЄ в Білорусі треба переглянути. Новим елементом його заяви стало висловлення про те, що "в межах попереднього мандату група не здатна діяти".

Таким чином офіційний Мінськ напередодні візиту делегації Парламентської асамблеї ОБСЄ створив новий міжнародний скандал. Досі ніхто з держав-учасниць ОБСЄ не скасовував мандат місій цієї організації в односторонньому порядку.

Ось що відповідає на запитання, чи може вона далі працювати в Білорусі, сама група ОБСЄ. Політичний радник групи Єндрю Карпентер в інтерв’ю Радіо Свобода заявив:

«Так, ми можемо працювати, тому що маємо той самий мандат. Доки його не змінено або не припинено, він дійсний. Ми продовжуємо діяти з нашим першопочатковим мандатом, що його не було змінено в жоден спосіб.»

Міністр закордонних справ Михайло Хвастов зробив різку заяву про Організацію безпеки та співробітництва в Європі, цитую: "Політично та економічно ситуація в нашій країні змінилася на краще. Але ОБСЄ не розуміє, яких цілей сама організація хоче досягнути в Білорусі".

Водночас, на думку Хвастова, головним є те, що "група діє з прохання уряду країни та її діяльництво не мусить виходити за межи поставлених задач".

Представники ОБСЄ звертають увагу на цю розбіжність - задачі поставлено, але цілі нібито незрозумілі, - та відмовляються коментувати заяву міністра Хвастова.

А він сподівається на те, що мандат групи ОБСЄ в Мінську йому допоможе змінити офіційна Москва. "Росія - наш надійний партнер, який завжди допоможе", - сказав білоруський міністр закордонних справ після засідання спільної колегії зовнішньполітчиних відомств Білорусі та Росії в Москві, що відбулося цього тижня.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG