Доступність посилання

ТОП новини

Інформаційна група Джейнз знову присвятила свої дослідження темі незаконного продажу української зброї


Інформаційна група Джейнз знову присвятила свої дослідження темі незаконного продажу української зброї

Брюссель, 5 лютого 2002 – Інформаційна група Джейнз удруге присвятила свої дослідження темі незаконного продажу української зброї. Джейнз Форін Репорт, який друкується в Лондоні, опублікував статтю «Україна в центрі нового збройового скандалу» цих вихідних на своєму електронному сайті. Але оскільки український суд у разі позовів за наклеп осіб, про яких ідеться в матеріалі, електронну версію не визнає за ориґінал, ми змушені були дочекатися друкованого ориґінального видання Джейнз Форін Репорт. Отож, Україна в центрі нового скандалу з приводу зброї.

Спочатку про інформаційну групу Джейнз. Вона відома не кожному пересічному українцеві, як, скажімо, Файненшал Таймз чи Вашинґтон Пост. Вона відома навіть не всім українським дипломатам у Брюсселі – навіть попри те, що Джейнз спеціалізується на питаннях оборони, політичних розслідуваннях і навіть такій делікатній темі, як розвідка. Джейнз Інформейшн Ґруп видає бюлетень Джейнз Дефенс Н’юз – новини оборони, Джейнсз Інтелідженс Репорт – повідомлення спецслужб і Джейнз Форін Репорт – закордонні повідомлення. Передплата цих видань надзвичайно коштовна, але водночас ці видання є настільними книгами усіх чиновників НАТО, міністерств оборони, дипломатичних відомств і користуються високою репутацією.

Менш як місяць тому про нелегальну торгівлю зброєю в Україні писав Джейнз Інтелідженс Репорт. Цього разу нова порція на цю ж тему розміщена в останньому числі Джейнз Форін Репорт, під заголовком «Україна в центрі нового збройового скандалу». Видання пише, що одержало докази про причетність українських високих посадовців до експорту в 1990-і роки величезної кількості арсеналів зброї, які Україна успадкувала від колишнього СРСР.

Члени парламентського комітету, який займається розслідуванням торгівлі зброєю, мовиться у Джейнз Форін Репорт, припускають, що у 1998 році вартість успадкованої зброї складала 89 мільярдів доларів. А через шість років стало відомо, що третину цієї зброї (третину від 89 мільярдів) українські лідери за допомогою кримінальних угруповань продали нелегально наліво, а капітал із оборудок опинився на банкових рахунках офшорних зон.

Джейнз Форін Репорт наводить конкретні цифри і факти: «В 1995 році Україна, незважаючи на ембарґо ООН, продала режимові Талібан від 150 до 200 танків Т-55 і Т-62. Оборудка здійснювалась за допомогою пакистанської розвідки і ізраїльсько-українського олігарха, який є персоною нон-ґрата в США».

Видання розповідає також про нелегальне поcтачання зброї на Балкани і в гарячі точки Африки.

У справі фігурують уже відомі нам прізвища, Дмитро Стрешинський, Леонід Мінін, екс-президент Леонід Кравчук, колишній шеф СБУ Леонід Деркач і його син Андрій.

Згадуваний у цій справі в газеті «Київський телеграф» та інтернет-виданні «Версії» Євген Марчук у списку Джейнз відсутній.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG