Доступність посилання

ТОП новини

Через поблажливість до відмивання грошей Україна може потрапити до економічної ізоляції


Через поблажливість до відмивання грошей Україна може потрапити до економічної ізоляції

Прага, 11 лютого 2002 - Законодавці з країн Європейського Союзу ухвалили план боротьби з відмиванням грошей, що включає ізоляцію країн, що потурають відмиванню грошей. Якщо плановані заходи ухвалять уряди країн Євросоюзу, вони можуть значно ускладнити ділові контакти з країнами, що перебувають у фінансовому чорному списку. Серед 19 держав, включених до списку, є також і Україна.

«Ми посилаємо сильний політичний сигнал про нашу спільну рішучість боротися з відмиванням грошей та запровадити кращі міжнародні фінансові правила», заявив французький прем’єр міністр Ліонель Жоспен, виступаючи перед учасниками засідання європейських парламентарів із країн ЄС, країн-кандидатів та Росії. Засідання, що відбувалося у Французькій Національній Асамблеї в Парижі і завершилося у п’ятницю, ухвалило так звану «Паризьку декларацію», спільний план дій щодо боротьби із відмиванням грошей.

Поки що Група Фінансових Дій, міжурядова організація, яка складає чорний список країн, що не борються з відмиванням грошей, лише закликала до суворої перевірки всіх банківських операцій із цими країнами. Але тепер згідно з планом, який ще мають ухвалити уряди держав Європейського Союзу, європейським компаніям буде заборонено відкривати філії, дочірні підприємства і навіть представництва у країнах, що перебувають у чорному списку. Також і компаніям із країн, що їх звинуваючують у потуранні відмиванню грошей, буде заборонено відкривати представництва у країнах Європейського Союзу, крім того, планується накласти обмеження на рух банківського капіталу із цих країн.

До чорного списку Групи Фінансових Дій, що працює під еґідою Організації з Економічної Співпрації та Розвитку, належать 19 країн і територій, що уможливлюють відмивання грошей у своїй фінансовій системі. Серед них Україна, Росія, Ізраїль та Угорщина. Під час останнього пленарного засідання Група Фінансових Дій не викреслила зі списку жодну із цих країн, хоча і відзначило значний поступ у боротьбі з відмиванням грошей в Угорщині та у кількох острівних державах.

Щодо України, то експерти Групи Фінансових Дій передбачають, що їй не скоро вдасться полишити ганебний список, бо в Україні, за словами речника генерального секретаря Групи Фінансових Дій Патріка Мулетта, відсутній цілий правовий механізм запобігання відмиванню грошей. А ухвалення відповідного закону відкладається парламентом уже не перший рік. «Без запровадження ефективного законодавства, Україна не може сподіватися на те, що її викреслять зі списку країн, які дозволяють відмивання грошей», - заявив у нещодавньому інтрев’ю Радіо Свобода Патрік Мулетт.

Перебування ж у списку може означати, що і ті незначні зовнішньоекономічні контакти, які українські компанії зуміли збудувати протягом останнього десятиліття, обірвуться, і Україна знову буде обмежена зв’язками лише із пост-радянськими державами, які так само не постпішають із перекриттям нелегальних фінансових потоків.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG