Доступність посилання

ТОП новини

В ексклюзивному інтерн’ю Радіо Свобода мер Києва Олександр Омельченко назвав тих, хто зацікавлений у його відпустці, а відтак у дестабілізації ситуації у столиці


В ексклюзивному інтерн’ю Радіо Свобода мер Києва Олександр Омельченко назвав тих, хто зацікавлений у його відпустці, а відтак у дестабілізації ситуації у столиці

Київ, 12 лютого 2002 - Юлія Жмакіна:

“Чим все-таки Ви керувалися, ухвалюючи рішення продовжувати роботу в держадміністрації? Чому Ви не йдете у відпустку на період передвиборчої кампанії?

Олександр Омельченко:

“Дякую. Перше, що я у відпустку не ходив, а тільки подав лист президенту на погодження, на право використання відпустки, як кандидат в депутати. І отримав не дозвіл на відпустку, а указ про звільнення, що є порушенням не тільки стосовно до мене, як до міського голови, а як до просто громадянина. Це перше. Друге. Відбулася позачергова сесія Київської міської Ради, яка абсолютною більшістю підтвердила мої повноваження та доручила мені продовжувати роботу на посаді, яка передбачена “Законом про місцеве самоврядування”, “Законом про місцеві державні адміністрації”, “Законом про місто-герой Київ” та довірою киян обраного народом міського голови.

Щодо важких днів, дійсно, вони не легкі, але я призвав усі служби, управління, райони, громадські організації до спокою і порядку. Як бачите, вчора і сьогодні Київ світиться, живе, працює, функціонує без будь-яких політичних чи соціальних вибухів. Хоч могло бути і по-іншому.”

Юлія Жмакіна: “ Тобто, Ви не виключаєте ситуації і “іншої”?”

Олександр Омельченко: “Я виключаю всі ситуації, поки мені довіряють кияни і поки я відповідаю за місто Київ перед своєю совістю, перед киянами і, звичайно ж, перед вищою владою держави, яка не завжди продумує стратегію своїх рішень. Тому я гарантую спокій і соціальний, і політичний, і я відчуваю себе на роботі зранку до вечора.

Юлія Жмакіна: “З боку кого Ви відчуваєте політичний тиск?”

Олександр Омельченко: “Щодо політичного тиску... Я думаю , що головна причина появи такого президентського указу - з ініціативи уряду України і особисто прем’єр-міністра України. Мені шкода, що він є одним з лідерів блоку “За Єдину Україну”, де слово “єдина” теж присутнє, як і в політичному блоці “Єдність”.

То, здавалось би, що створювати умови для спільної роботи пліч-о-пліч повинно бути більш до вподоби прем’єр-міністру, ніж створювати таку ситуацію в місті Києві. Це моя думка.”

Юлія Жмакіна: “ Ви назвали прем’єр-міністра. Але деякі аналітики вважають, що за розкрученням цієї ситуації стоїть Соціал-демократична партія (об’єднана). Це ніби помста за звільнення Медведчука з посади віце-спікера.”

Олександр Омельченко: “На моє переконання, це все-таки дії “За єдину Україну” і конкретно НДП, прем’єр-міністра і координатора штабу “За єдину Україну” Толстоухова. Це перше. Друге. Явна допомога блоку “Демсоюз”, панів Горбуліна та Волкова. Тому, що особа, яку призначено на виконання обов’язків мера, є членом “Демсоюзу” і він 20-й номер у списку блоку “Демсоюз”. Таким чином, адмінресурс зроблений в сторону “Демсоюзу”.

А, щодо соціал-демократів (об’єднаних)... То у нас не було ворожих стосунків, які могли б привести до помсти. У свій час вони проявили таку високу наполегливість у судах після виборів щодо моєї особі як міського голови. Ви пам’ятаєте? Я проявив теж наполегливість з кадрового питання щодо народного депутата Медведчука. І, практично, у нас жодних перестрілок не було.”

Юлія Жмакіна:

“Тобто нуль-нуль?”

Олександр Омельченко: “Думаю, що 1:1. Нічия. Тому, звичайно, думаю, що там трауру немає в соціал-демократів (об’єднаних). А якщо є свято, то такого середнього, помірного рівня.”

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG