Доступність посилання

18 Листопад 2017, Київ 15:09

Білий дім поки що не прийняв остаточного рішення щодо початку війни з Іраком


Білий дім поки що не прийняв остаточного рішення щодо початку війни з Іраком

Н’ю Йорк, 13 лютого 2002 - У Вашингтоні, як то кажуть, усі горобці на стріхах цвірінькають про те, що після режиму талібів, поваленого в Афганістані, наступним противником у війні проти міжнародного тероризму може стати Ірак. Цими днями декілька впливових сенаторів у телевізійних інтерв’ю прямо закликали до якнайшвидшого усунення від влади правителя Іраку Саддама Хусейна, оскільки він посідає хімічну та біологічну зброю, прагне придбати ядерну зброю і становить реальну загрозу міжнародній безпеці.

Газета Ю-Ес-Ей Тудей, посилаючись на достовірні джерела у Білому домі, пише, що президент Джордж Буш працює над планом нової кампанії. Однак, коли Джорджа Буша запитали, коли він збирається робити цей крок, президент відповів, що він не збирається полегшувати життя ворогові інформацією про свої плани.

Однією з ознак підготовки до війни, вважають заяву Буша про те, що наступного місяця він відряджає до країн Близького Сходу віце-президента Річарда (Діка) Чейні, щоб заручитися підтримкою союзників і запевнити їх, що Сполучені Штати наставлені рішуче. Чейні відвідає 11 країн, включно з Саудівською Аравією, Туреччиною, Йорданією та Кувейтом. Всі ці країни межують з Іраком. Чейні був міністром оборони під час війни 1991 року в Перській затоці. Тоді американські війська завдали поразки іракській армії, але залишили Хусейна при владі. Чейні казав, що треба завершити незакінчену справу.

За словами прес-секретаря Білого дому Арі Флайшера, президент поки що не прийняв остаточного рішення щодо воєнних дій. Державний секретар Сполучених Штатів Колін Пауел заявив, що на столі президента зараз іще нема плану війни проти будь-якої країни з так званої “вісі зла”, як назвав Буш Ірак, Іран та Північну Корею. Але Пауел підкреслив, що потрібна, цитую, “зміна режиму” в Багдаді й нагадав про те, що Ірак вже понад три роки не допускає міжнародної інспекції для обстеження збройних систем. “Отож, Ірак знаходиться в дещо інакшій категорії, ніж Іран та Північна Корея”, - сказав Пауел, виступаючи перед бюджетною комісією Сенату. Він додав, що з Північною Кореєю ще можна розмовляти, а щодо Ірану, то хоча його нинішній уряд є мало не головним спонсором міжнародного тероризму, Вашингтон сподівається, що помірковані діячі-реформатори здатні змінити уряд. Інша справа – Ірак. “Ми повсякчас зважуємо засоби зміни режиму, - сказав Пауел і додав: Це ми й робимо – зважуємо засоби. Перед ним (тобто президентом) ще нема рекомендацій розпочинати збройний конфлікт завтра”.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG