Доступність посилання

ТОП новини

Сербiя не буде притулком для тих, кого розшукує Мiжнародний трибунал, заявив у середу республiканський прем’єр-мiнiстр Зоран Джiнджич i закликав усiх з гаазького списку добровiльно здатися Трибуналовi


Сербiя не буде притулком для тих, кого розшукує Мiжнародний трибунал, заявив у середу республiканський прем’єр-мiнiстр Зоран Джiнджич i закликав усiх з гаазького списку добровiльно здатися Трибуналовi

Бєлград, 14 лютого 2002 – У Гаазi не розстрiлюють. Там є суд, який судить згiдно з європейськими стандартами й перед ним кожeн має можливiсть довести свою безневиннiсть.

Такими словами сербський прем’єр прилюдно звернувся до колишнiх вiйськовослужбовцiв i урядовцiв, яких розшукує Трибунал, закликавши їх “не ховатися неначе баби, а бути джентльменами й героями i зняти аркан з шиї свого народу”. Джiнджич додав, що уряд невдовзi зробить певнi заходи щодо спiвробiтництва з Мiжнародним трибуналом не пояснивши, що саме має на увазi. На пiдставi цих його слiв оглядачi доходять висновку, що Трибуналовi протягом наступних тижнiв буде видано ще кiлькох iз списку звинувачених, на якому є п’ятнадцять iмен.

Генерал Небойша Павкович, начальник Генштабу Збройних сил Югославiї, спростував повiдомлення, що армiя захищає колишнього командувача сербських сил у Боснiї й Герцеговинi Ратка Младича та колишнього начальника Генштабу Драґолюба Ойданича. Павкович сказав: “Я припускаю, що генерали Младич та Ойданич мають своїх особистих охоронцiв”. Вiн додав, що Ойданич контактує iз Збройними силами оскiльки йому необхiднi певнi документи для оборони перед Трибуналом. Висновок ясний сам по собi: якщо Ойданич готує оборону, вiн має намiр здатися, або припускає що його буде видано. Вiдповiдаючи на запитання чи i його буде звинувачено з воєнних злочинiв, Павкович заявив, що нiхто з Трибуналу не звертався до нього у зв’язку з цiєю справою. Представники Соцiалiстичної партiї ствердили, що колишнiй заступник прем’єр-мiнiстра Микола Шаїнович та екс-мiнiстр полiцiї Влайко Стоїлькович не планують здатися Трибуналовi.

Цiкаво, що гаазький прокурор в обвинувачувальному актi кiлька разiв згадав iмена Йовiци Станiшича та Воїслава Шешеля. Перший з них – колишнiй керiвник сербської полiтичної полiцiї, яка готувала повстання хорватських та бойнiйських сербiв, постачала їм зброю та проводила окремi операцiї на територiї згаданих країн. Вiн три роки тому подав у вiдставку й наразi вiльно живе у Бєлградi, заперечуючи, що буде свiдчити в гаазькому процесi. Щодо Шешеля, вiн понинi очолює опозицiйну Радикальну партiю, яка виступає з тими самими ультранацiоналiстичними гаслами як i в час вiйн.

В сербських масмедiа тривають завзятi дебати щодо процесу над Мiлошевичем. Прихильники екс-президента наполягають на тому, що йдеться про полiтичний процес спрямований проти усiх сербiв. Мер Пожаревца, мiста в якому народжений Мiлошевич, зазначає, що колишнього президента треба було судити i в Сербiї, оскiльки вiн найбiльше лиха заподiяв сербському народовi. Сербський православний священик з цього ж мiста йде ще дальше. Вiн каже: “Не забуваймо, що Мiлошевича за усе, що скоїв свойому й iншим народам, поряд iз Гаазьким судитиме – й Божий суд!”

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG