Доступність посилання

ТОП новини

До ситуації в Афганістані


До ситуації в Афганістані

Прага, 18 лютого 2002 – Щонайменше п’ять осіб загинуло і кілька десятків отримали поранення за минулі вихідні в результаті збройного протистояння в районі міста Мазарі-Шаріф між загонами місцевих узбеків, що їх очолює заступник міністра оборони Афганістану Рашид Дустум, і формуваннями місцевих таджиків під командуванням польового командира Атти Мохаммада. Серед загиблих – співробітник Дитячого фонду ООН.

Збройні сутички спалахнули також між етнічними племенами на сході Афганістану – поблизу міста Хост. Американська авіація завдала бомбових ударів по цьому району для підтримки урядових афганських військ, які намагалися роз’єднати ворогуючі угруповання. Місцеві пуштунські племена атакували блокпост урядових сил, в результаті чого – один афганський військовослужбовець загинув і троє отримали поранення.

Глава тимчасового уряду Афганістану Хамід Карзай на вчорашній прес-конференції у Кабулі заявив, що не допустить «повернення до часів убивств, грабежів та збройних сутичок». «Якщо я побачу, що Афганістан не спроможний жити мирно, я проситиму змінити мандат міжнародних миротворчих сил. Я проситиму будь-яких заходів, аби гарантувати безпеку афганському народу. Я використаю міжнародні сили, я використаю афганські сили, щоби поліпшити життя народу Афганістану. Якщо мені скажуть – ми не можемо це зробити, то я повідомлю світові – подивіться, міжнародна спільнота не допомагає. Ми є твердими і ви побачити це», - заявив на прес-конференції у Кабулі глава тимчасової адміністрації Афганістану Хамід Карзай.

Він також наголосив, що влада з усією строгістю законів покарає тих, хто несе відповідальність за убивство міністра цивільної авіації і туризму Абдули Рахмана.

Нагадаємо, що спершу, за повідомленнями афганської влади, мовилося, що міністра Абдулу Рахмана побили до смерті розгнівані паломники в кабульському аеропорту, яким повідомили про затримку авіарейсів. Але, через короткий час, глава тимчасової афганської адміністрації Хамід Карзай заявив, що убивство міністра цивільної авіації і туризму не було випадковим, його спланувала група осіб – колишні офіцери, які працювали у поліції, армії та розвідці, і котрі є членами угруповання «Джаміт-і-ісламі». На сьогодні вже заарештовано п’ятьох осіб. В убивстві міністра підозрюють також трьох осіб, які разом із паломниками виїхали до Саудівської Аравії.

Тим часом авіакомпанія «Пакистанські міжнародні авіалінії» надала спеціальний аеробус, аби допомогти у відправці афганських паломників до Мекки. За повідомленням інформаційних агентств, це зроблено на прохання керівника афганського тимчасового уряду Хаміда Карзая, який телефонував до президента Пакистану.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG