Доступність посилання

ТОП новини

Конфлікт довкола діяльності благодійних організацій на Прикарпатті


Конфлікт довкола діяльності благодійних організацій на Прикарпатті

Івано-Франківськ, 20 лютого 2002 - Нещодавно відома благодійна організація “Карітас” Івано-Франківської єпархії Української Греко-католицької церкви відзначила своє десятиліття. На сьогоднішній день це сформована система служб, спрямованих на підтримку соціально незахищених верств населення. Однак, єпископу-ординарію Івано-Франківської єпархії Софронові Мудрому довелося опублікувати спеціальне роз’яснення щодо статусу цієї благодійної організації.

Отож, єпископ-ординарій підтвердив, що офіційною благодійною організацією УГКЦ на Прикарпатті залишається “Карітас-Івано-Франківськ-УГКЦ”. Саме ця організація має благословення на ведення благодійної діяльності в області. Водночас, в документі відзначається, що на території Івано-Франківщини утворились організації, які не мають жодного стосунку до “Карітасу” та Української Греко-католицької церкви, що “використовують назву та символіку “Карітас” для здобування коштів від західних партнерів, що, у свою чергу, не йде на користь авторитету церкви та “Карітасу”.

Такими конкуруючими благодійними організаціями названі “Карітас-Івано-Франківськ” та благодійний християнський фонд “Солідарність”.

Як наголошується у зверненні єпископа-ординарія, ці організації засновані приватними особами і не належать до офіційної структури “Карітас”, тому церковна влада не бере на себе відповідальності за їхні дії.

Поки що якоїсь реакції на офіційну заяву владики Софрона Мудрого не було. Однак, уже зараз очевидно, що “Карітас-Івано-Франківськ” та фонд “Солідарність”, очолювані одними й тими ж особами, не поступляться авторитетною назвою організації і, напевно, не зважатимуть на заяви з боку церковної влади.

Довкола організації назріває конфлікт. Зараз, як стверджують представники Української Греко-католицької церкви, необхідно всіма засобами запобігти негативному впливу протистояння на роботу благодійної організації.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG