Дві республіки, як повідомлялося раніше, згідні в тому, щоби Югославію було перейменовано на Унію або Співдружність Сербії й Чорногорії. Чорногорська сторона вимагає для себе й право укладати міжнародні угоди без участі Бєлграда, а також право накласти вето на рішення союзного парламенту, які суперечать інтересам республіки. Голова Нацбанку Югославії Младян Дінкич та сербський міністр-фінансів Божидар Дєлич такий план назвали неприйнятним. Інші бєлградські урядовці також зазначають, що немає країни з двома валютами та двома митними системами. Прем’єр-міністр Зоран Джінджич уточнив, що для збереження спільної держави необхідно зберегти принаймні стільки спільних елементів, скільки є в Європейському союзі. Якщо це неможливе, Сербії не потрібні трухляві компроміси – сказав сербський прем’єр.
Проте, президент Югославії Воїслав Коштуніца висловив сподівання, що діалог призведе до успішного врегулювання стосунків між двома республіками. Він одночасно, не називаючи імен, заявив, що певні кола у Сербії проводять антиюгославську та античорногорську кампанію.
Отож, ні в Сербії ні у Чорногорії немає згоди щодо плану Солани. Точніше, годі сказати чи йдеться про план Європейського союзу чи лише про список бажань керівників двох республік. І серби і чорногорці впевнені, що саме в їхніх руках є козирі. А Солана загадково усміхається.