Доступність посилання

ТОП новини

Позиційна війна між представниками виконавчої влади та операторів мобільного зв'язку, з одного боку, і представниками законодавчої гілки, з іншого


Позиційна війна між представниками виконавчої влади та операторів мобільного зв'язку, з одного боку, і представниками законодавчої гілки, з іншого

Київ, 26 лютого 2002 – Нещодавно Верховна Рада України ухвалила у першому читанні проект закону про внесення змін у чинний закон “Про зв'язок”, після чого почалася позиційна війна між представниками виконавчої влади та операторів мобільного зв'язку, з одного боку, і представниками законодавчої гілки, з іншого.

Авторами згаданого законопроекту є народні депутати Володимир Бондаренко та Борис Безпалий. Їхні опоненти звинуватили їх у тому, що скасування плати за вхідні дзвоники може збільшити абонплату для користувачів звичайних телефонів у кілька разів.

За коментарем я звернувся спочатку до Бориса Безпалого. Ось, що він зазначив:

“Перше і головне питання, яке весь час подається в спотвореному вигляді, полягає в наступному: ми пропонуємо, щоб у звичайних міжміських розмовах абонент мав право вибору: або платити, згідно з телефонними лічильниками, які встановлені на АТС (так , як це робиться зараз у більшості випадків), або платити, як це було, скажімо, років 30 тому, лише помірну абонентську плату.

Особливо наголошую, ми з Бондаренком не пропонуємо міняти в телефоні жодного проводка, не вставляти жодного лічильника. Змінюється одне: абонент має право вибору: платити або за лічильником, або здійснювати абонплату.

Друге: ми пропонуємо заборонити в Україні брати спеціальну окрему плату ще й за вхідний дзвінок. Сьогодні таке правило встановлене для мобільних телефонів. Отже, хочуть брати плату за вхідний дзвінок як для мобільних телефонів, так , до речі, і для звичайних телефонів. Несправедливо, що за звичайну розмову абонент платить тричі: по-перше, йде передоплата - ви спочатку купуєте картку, по-друге, платить той, хто дзвонить, і ще в Україні платить той, кому дзвонять. В Європі такої практики немає.

Сьогодні в Україні мобільний зв’язок перестав бути елітним, існує понад 2 мільйони абонентів, в результаті ухвалення проекту Безпалого-Бондаренка, мобільний зв’язок стане доступним і дешевим, кількість абонентів зросте, що збільшить і прибуток компаній.”

Це був член парламентського комітету з питань правової політики Борис Безпалий.

Далі я звернувся до помічника торгового аташе Посольства США в Україні Рубена Бєляєва з проханням прокоментувати ситуацію, що склалася, і, зокрема, слова генерального директора УМЗ Еріка Франке про те, що ухвалення закону різко підвищить плату за телефони. Ось що він сказав:

“Я думаю, що треба дуже обережно підходити до будь-яких рішень, особливо законодавчих, які можуть вплинути на цілу галузь, особливо, якщо йдеться про такі радикальні зміни.

Тобто, якщо якесь рішення буде ухвалене швидко і неправильно, воно може призвести до руйнації всієї галузі. По-друге, хто думав про те, що серед цих 2 мільйонів абонентів України приблизно 700 тисяч - контрактні абоненти, і з ними треба буде переписувати контракти”.

Очевидно, нинішнє скликання Верховної Ради України не зможе ухвалити згаданий закон – не вистачить часу. Чи зробить це наступний депутатський корпус, покаже майбутнє, але вже деякі оператори мобільного зв'язку почали перші кроки пристосування до нових умов.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG